#WRACAMY #WEAREBACK

Konferencja prasowa przed meczem Rapid Wiedeń – Lechia Gdańsk

Na dzień przed wylotem piłkarzy Lechii Gdańsk do Wiednia na pierwszy mecz II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenera Macieja Kalkowskiego oraz Davida Steca. Pierwszy gwizdek spotkania Biało-Zielonych o godzinie 19:00 (21 lipca).

Maciej Kalkowski podczas spotkania z dziennikarzami charakteryzował zespół Rapidu. Miał okazję przyglądać się poczynaniom wiedeńczyków z bliska, ponieważ wybrał się na jeden z meczów przygotowawczych do sezonu.

Jeśli chodzi o Rapid, to na pewno gramy z europejską drużyną. Ten zespół mocno wzmocnił się przed sezonem, bo przyszło bodajże 9 nowych zawodników. Miałem okazję być na ich meczu z Celticem Glasgow, gdzie padł wynik 3:3. To jest taka dobra, niemiecko-austriacka piłka: dobrze zorganizowana, drużyna bardzo dobrze przygotowana fizycznie i na pewno czeka nas tam ciężkie zadanie. Nie jedziemy tam jednak po porażkę, tylko żeby powalczyć i przejść do następnej rundy. Takie jest nasze nastawienie – mówił na wstępie trener Maciej Kalkowski.

Swoje wrażenia o drużynie najbliższego oponenta Biało-Zielonych najlepiej mógł scharakteryzować David Stec, który spędził kilka sezonów na boiskach austriackiej Bundesligi i rywalizował z Rapidem w meczach o stawkę.

Na pewno klub z ładnym stadionem, dużą liczbą kibiców. Austriacka liga jest zdecydowanie inna od polskiej. Myślę, że będzie to zdecydowanie szybszy mecz, bo w Austrii tak się gra: nie ma zbyt wiele czasu na zastanawianie się, trzeba działać bardzo szybko. Mają na pewno dużą indywidualną klasę poszczególnych graczy i na to na pewno będziemy musieli uważać. Będziemy musieli zagrać zespołowo, na pewno nie wdawać się w otwartą walkę – wyjaśniał David Stec.

Duże zmiany kadrowe przed sezonem w Rapidzie Wiedeń świadczą o poważnych planach drużyny, jednak spora liczba nowych twarzy może mieć wpływ na zgranie zespołu z Allianz Stadionu zwłaszcza na początku rozgrywek.

Liczymy, że Rapid jeszcze nie do końca jest zgrany, bo przyszło wielu zawodników. Ostatnio grali puchar z trzecioligową drużyną i wcale nie było im jakoś łatwo. Bramkę zdobyli dopiero w 94. minucie. Rzeczywiście ten brak zgrania może działać na naszą korzyść, ale nie liczyłbym za bardzo na to, bo grają tam zawodnicy klasowi – wyjaśniał trener Kalkowski.

 

II runda eliminacji Ligi Konferencji Europy

Rapid Wiedeń vs Lechia Gdańsk

21.07.2022 r., godz. 19:00

Wiedeń, Allianz Stadion, Gerhard Hanappi Platz 1

 

Pełny zapis konferencji:

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi