#WRACAMY #WEAREBACK

Konferencja prasowa przed meczem Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk / 08.09.2022

Już w piątek piłkarze Lechii Gdańsk udadzą się w podróż do Wrocławia, aby w sobotę o godzinie 15:00 zawalczyć ze Śląskiem o punkty w 9. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Oba zespoły bardzo liczą na punkty, które pozwoliłyby poprawić sytuację w tabeli polskiej ligi. Przed wyjazdem na konferencji prasowej trener Maciej Kalkowski oraz napastnik drużyny Łukasz Zwoliński opowiedzieli o przygotowaniach do nadchodzącego starcia.

 – Jeśli chodzi o nasz stan zdrowotny, to jedyną osobą, której nie możemy brać pod uwagę, to jest Ilkay Durmus. Nie udało nam się go postawić za nogi. Sztab medyczny robił, co mógł, ale nie udało się. Mamy jednak znowu 22 zawodników do wyboru. Dwudziestka pojedzie na mecz, a z tego wybierzemy “jedenastkę”. Ja przedstawiłem sprawę jasno w zespole. Obserwuje to, co się dzieje w drużynie i postaram się, aby grali najlepsi, żeby to nam przyniosło sukces. Zdajemy sobie sprawę, w jak ciężkim momencie jesteśmy – wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Kolejny mecz i nasze pytanie, które sobie zadajemy to: jak nie teraz, to kiedy? Jesteśmy przygotowani, jedziemy i walczymy – zaczął we wstępie trener Maciej Kalkowski.

Następnie swoimi refleksjami podzielił się Łukasz Zwoliński, który w sezonie 2016/17 spędził rundę na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław, a zatem przeciwnika zna nie tylko od strony teoretycznej.

Trener ma plan na to spotkanie, a my jak najbardziej chcemy go zrealizować i i czekamy na najbliższy mecz, bo już za dużo rzeczy zostało powiedziane, naobiecywane. Teraz po prostu trzeba wyjść na boisko i wygrać mecz – mówił napastnik Biało-Zielonych. I dodawał: Mamy takich samych zawodników, taką samą jakość i my musimy wrócić do tego, co było, czyli radości, do cieszenia się z gry i do kreatywności, żeby Lechia była ofensywna, taka, jaka była w tamtym sezonie. Presja oczywiście musi też być, bo uważam, że jest to coś, z czego można czerpać motywację. Mamy na tyle doświadczony zespół, że potrafimy sobie z tym radzić, potrafimy przerobić to na motywację i energię, która nas poniesie

Mecz Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk w najbliższą sobotę (10 września) o godzinie 15:00.

Pełny zapis konferencji:

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi