#WRACAMY #WEAREBACK

Konferencja prasowa przed spotkaniem: Lechia – Pogoń

Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej przed spotkaniem 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Lechia na Polsat Plus Arenie podejmie Pogoń Szczecin. Na konferencji zjawili się trener Biało-Zielonych, Tomasz Kaczmarek oraz kapitan gdańszczan, Flavio Paixao.

O spotkaniu z Pogonią

Flavio Paixao: Wiemy, że brakuje nam punktu do zaklepania sobie europejskich pucharów. Sobotni mecz jest równie ważny, co ostatni ze Stalą Mielec. Spotkanie w Szczecinie sprawiło nam dużo bólu. Chcemy rewanżu. Jeśli zagramy w sobotę tak, jak pierwszą połowę w zeszłym tygodniu, to powinniśmy zdobyć komplet punktów.

Tomasz Kaczmarek: Co do tematyki pucharów, prawda jest taka, że jesteśmy blisko. W weekend musimy wykonać decydujący krok. Od 30. kolejek na to pracujemy. Tu nie chodzi tylko o zdobycie punktu. Takie mecze jak z Pogonią, są dla nas kolejnym sprawdzianem. Powiedziałem wczoraj drużynie, że jeśli chcemy grać w Europie, to w takich meczach jak z Portowcami musimy zdobywać punkty. Co do spotkania w rundzie jesiennej w Szczecinie, to do teraz go odczuwam. Od tamtego spotkania minęło pół roku. Chcemy pokazać, że teraz jesteśmy znacznie dalej. 

O nominacjach do nagród PKO BP Ekstraklasy

Tomasz Kaczmarek: Flavio i Łukasz w stu procentach zasłużyli na tę nominację. Nie chodzi tylko o liczby, ale również o rozegrane dobre mecze. Jeśli chodzi o moją nominację, to jest to wyróżnienie również dla całego sztabu za dobrą pracę. Jeśli chodzi o wybór trenera roku, to moim zdaniem wybór powinien paść na szkoleniowca, który zdobędzie mistrzostwo Polski. Od wielu tygodni oni idą łeb w łeb i jest to niesamowity wyścig. Nie do końca jestem przekonany, czy zasługuję na nominację, ale na tej liście na pewno powinni pojawić się Adam Majewski oraz Jan Urban. W opinii publicznej ich praca jest bardzo niedoceniona.

Flavio Paixao: Jestem szczęśliwy, że nasza trójka została nominowana. Łukasz Zwoliński pracował przez cały sezon i jest bardzo ważnym elementem zespołu. Sezon zaczęliśmy 50/50, później przyszedł trener i graliśmy bardzo dobrze. Teraz jest końcówka sezonu i walczymy o europejskie puchary. Te nominacje to podsumowanie naszej dobrej pracy przez 10 miesięcy. Uważam jednak, że przynajmniej jeszcze dwóch zawodników powinno znaleźć się wśród nominacji. 

 

 

 

Spotkanie z Pogonią już w najbliższą sobotę. Już dziś serdecznie Państwa na nie zapraszamy! Bilety wciąż dostępne w sprzedaży pod TYM LINKIEM

#WszyscyNaLechię

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi