#WRACAMY #WEAREBACK

Konferencja przed meczem Miedź Legnica – Lechia Gdańsk / 24.08.2022

Przed wyjazdem Lechii Gdańsk do Legnicy w najbliższy czwartek na sobotnie spotkanie z Miedzią (27.08.2022, godz. 15:00), Trener Tomasz Kaczmarek oraz Prezes Zarządu Paweł Żelem spotkali się z dziennikarzami i odpowiedzieli na wiele tematów poruszanych przez dziennikarzy.

Mamy za sobą bardziej wymagający tydzień. Jeśli chodzi o sam mecz, to myślę, że ostatnio bardzo mocno potrenowaliśmy. W sobotę rozegraliśmy sparing wewnętrzny. Niedziela była wolna i w poniedziałek ruszyliśmy znowu do treningu. Jutro już wyjeżdżamy do Legnicy, żeby dojechać dzień wcześniej i mieć jeden dzień więcej na miejscu. Czeka nas wymagający mecz i jesteśmy świadomi, że potrzebujemy dobrej formy – mówił we wstępie trener Kaczmarek.

Szkoleniowiec Biało-Zielonych podkreślał mocne strony najbliższego przeciwnika jego podopiecznych. Miedź Legnica zajmuje obecnie ostatnie miejsce w lidze polskiej, jednak jakość indywidualna poszczególnych zawodników – także tych, którzy przyszli do klubu na zasadzie transferów – predysponuje tę drużynę do zdecydowanie innych lokat.

To jest klub, który – trzeba to powiedzieć – po awansie do Ekstraklasy zrobił osiem prawie że międzynarodowych transferów zawodników jakościowych. Ta jakość plus dynamika oraz gra z kontry to są bardzo mocne strony. Dużo podań wertykalnych, przez środek, w tym elemencie są na pewno bardzo silni, dlatego my musimy być pod tym względem zabezpieczeni i przygotowani – wyjaśniał Tomasz Kaczmarek.

Obecny na konferencji Prezes Paweł Żelem odniósł się również do sytuacji na rynku transferowym klubu i ewentualnych wzmocnień drużyny prowadzonej przez Trener Kaczmarka.

Często jest tak, że jest jakaś lista życzeń, a później następuje weryfikacja. Piłkarze, których chcemy, mają być w naszej ocenie lepsi od tych, którzy już obecnie są w naszej drużynie. Piłkarze z tego wysokiego poziomu w pierwszej kolejności wybierają oferty z klubów z lig zachodnich. Polska jest tam gdzieś dopiero w koszyku “C”. Druga sprawa, że są to zawodnicy pod ważnymi kontraktami i jak ich kluby dokonują odchudzania kadry, to dopiero wtedy poszczególnych graczy biorą pod uwagę, jeśli chodzi o potencjalne transfery. Tak jest w naszym wypadku. Jedno pozostaje niezmienne. Chcemy dokonać wciąż trzech transferów. Jesteśmy na ostatniej prostej z dwoma zawodnikami. Do końca okna pozostało jednak trochę czasu. Jeśli chodzi o pozycję to jest to obrońca oraz defensywny pomocnik. Pracujemy również nad pozyskaniem ofensywnego pomocnika na skrzydło – mówił Prezes Żelem.

Pełny zapis konferencji:

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi