18
sie
2020

Lechia Gdańsk liderem bezpieczeństwa i profesjonalnej organizacji meczów

Lechia Gdańsk znalazła się wśród 3 najlepszych organizatorów meczów w minionym sezonie. W wielu kategoriach kibice w Gdańsku mogli liczyć na najwyższy poziom obsługi podczas widowiska.

Przygotowany przez Polski Związek Piłki Nożnej raport dot. organizacji i stanu bezpieczeństwa podczas meczów piłki nożnej szczebla centralnego nie pozostawia wątpliwości. Lechia Gdańsk otrzymała ocenę 5 (w skali od 1 do 6) i razem z Wisłą Kraków i Jagiellonią Białystok uzyskała najwyższą notę w skali całego sezonu 2019/2020.

 

Szczegółowej ocenie podczas każdego meczu podlegały 3 obszary: bezpieczeństwo, obsługa i zabezpieczenie. Lechia Gdańsk była w czołówce praktycznie we wszystkich ocenianych aspektach, a wiele z poszczególnych rankingów wygrała. Najwyższe noty klub zebrał za: organizację parkingów dla kibiców oraz dla drużyn i oficjeli meczowych, punkty gastronomiczne, warunki pracy na stanowisku dowodzenia, warunki pracy dla mediów oraz warunki oglądania meczu i pracę stewardów.

 

– Cieszymy się, że nasi kibice mogą oglądać mecze w najbardziej komfortowych warunkach w Polsce. Tym bardziej, że na koniec rozgrywek zorganizowaliśmy 5 meczów w zaostrzonym reżimie sanitarnym, co dla wszystkich było nową sytuacją, ale zdaliśmy również ten egzamin. Najlepiej potwierdzają to pozytywne wyniki dwóch kontroli SANEPID-u, który badał stopień naszego przygotowania na przyjęcie kibiców i gości VIP – podkreślił Marek Czyżewski, kierownik ds. bezpieczeństwa Lechii Gdańsk.

 

Cały raport można znaleźć na stronie internetowej PZPN.

Sponsorzy
Partner główny
Sponsor Premium
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partner
Partnerzy
Oficjalni dostawcy