13
kwi
2023

Lechia Gdańsk otwarta na osoby z niepełnosprawnościami

W związku z pojawiającymi się zapytaniami oraz prośbami chcielibyśmy podkreślić, iż Klub Sportowy Lechia Gdańsk jest niezmiennie otwarty na osoby z niepełnosprawnościami. W reakcji na docierające do nas informacje, pragniemy poinformować, iż zasady obowiązujące na meczach nie zostały zmienione, a jedynie tymczasowo ograniczone przez pandemię koronawirusa.

Zależy nam, aby wszyscy uczestnicy widowiska sportowego mieli zapewnione jak najlepsze warunki do oglądania meczów piłki nożnej. Tyczy się to także osób niepełnosprawnych – również w stopniu znacznym, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Na stadionie w Gdańsku mogą one cieszyć się sportowymi emocjami w odpowiednio przygotowanych do tego miejscach bez żadnych przeszkód.

Również po meczach mają możliwość wspólnie celebrować i niemalże osobiście spotkać się z zawodnikami naszej drużyny. Wszystko to oczywiście w oparciu o obowiązujące regulaminy Ekstraklasa S.A. oraz procedury związane z obostrzeniami, które muszą być przestrzegane na meczach piłki nożnej.

Klub taki jak Lechia, musi zapewniać wszystkim jednakowe i przy okazji najwyższej jakości warunki do uczestniczenia w piłkarskim święcie, jakim jest mecz. Kiedy dotarła do mnie informacja, że sytuacja tych osób zmieniła się w związku z pandemią, która wybuchła w naszym kraju i pozostała nieuporządkowana, musiałem poznać tego przyczynę. Niezwłocznie postanowiłem zgłębić temat i szybko udało się wypracować odpowiednie wyjście razem z zespołem. Dlatego tym bardziej miło mi jest zacząć od tak ważnej, nie tylko dla mnie, ale i dla Klubu sprawy, jakim jest komfort naszych Kibiców – powiedział Zbigniew Ziemowit Deptuła.

Aby zgłosić udział osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym należy wysłać zapytanie na adres e-mailowy: BILETY@LECHIA.PL lub skontaktować się pod numerem telefonu: 506-510-766. Bilety dla tych osób oraz ich opiekunów są darmowe.

#LechiaTwojeMiejsce

#MyTworzymyHistorię

Sponsorzy
Partner główny
Sponsor Premium
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partner
Partnerzy
Oficjalni dostawcy