#WRACAMY #WEAREBACK

Lechia Gdańsk zagra z Pogonią Gościniec nad Wisłą Tczew o Wojewódzki Puchar Polski

W finale wojewódzkich rozgrywek Pucharu Polski, kobieca drużyna Lechii Gdańsk zmierzy się z rywalkami z Pogoni Gościniec nad Wisłą Tczew. Spotkanie rozpocznie się w środę o 16.30, areną zmagań będzie obiekt w Rusocinie przy ulicy Rataja 3.

Kobieca drużyna Lechii Gdańsk nie ma jeszcze w swoim dorobku Wojewódzkiego Pucharu Polski, dlatego już teraz zapraszamy wszystkich kibiców Biało-Zielonych do wsparcia naszej drużyny na żywo. Tych, którym czas nie pozwoli być w Rusocinie, prosimy o trzymanie kciuków i kibicowanie sprzed ekranów komputera – bezpośrednią transmisję przeprowadzi na swoim kanale YouTube Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Aby znaleźć się w finale wojewódzkiego Pucharu Polski, obie drużyny musiały pokonać po dwóch rywali. Zawodniczki trenera Roberta Bandrowskiego były lepsze kolejno od: Jastrzębia Malbork (2-0) oraz Stali Jezierzyce (6-0). Pogoń z kolei w drodze do decydującego starcia pokonała: Chojniczankę Chojnice (18-0!) i Lwa Lębork (5-1).

– Zdajemy sobie sprawę przed czym stoimy, to wielka szansa na zdobycie trofeum, którego nasz klub jeszcze w piłce kobiecej nigdy nie zdobył – mówi przed finałem, trener naszej drużyny, Robert Bandrowski. – To dla nas wszystkich wyzwanie i wielka motywacja do gry. Zdajemy sobie sprawę kto jest faworytem tego spotkania, ale mogę zagwarantować, że na boisko wyjdziemy z determinacją, wolą walki i wiarą w zwycięstwo. Liczymy na doping i trzymajcie za nas kciuki!

Należy się słowo wyjaśnienia do słów trenera Bandrowskiego. Lechia Gdańsk jest drużyną występującą w rozgrywkach III ligi kobiet. Rywalki z Pogoni Gościniec nad Wisłą Tczew grają szczebel niżej – w IV lidze. Dlaczego więc to tczewianki są faworytem finałowej rywalizacji? Otóż Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew to rezerwy Pogoni Tczew – drużyny występującej dwa szczeble wyżej od Biało-Zielonych – w I lidze. To sprawia, że drużyna IV-ligowa może uzyskać posiłki w postaci zawodniczek grających na co dzień na zapleczu Ekstraligi.

Tak się stało w zeszłorocznym finale wojewódzkiego Pucharu Polski, gdy tak jak teraz Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew zagrała z Lechią Gdańsk i okazała się lepsza, wygrywając 2-1. Drugą bramkę zawodniczki Lechii straciły w 89 minucie spotkania.

Nasza drużyna może przeciwstawić faworyzowanym rywalkom doświadczenie zawodniczek, które występowało w Ekstralidze i na jej zapleczu. Należą do nich: Weronika Szmatuła, Paulina Łapińska, Vika Khuda czy Julia Witczak.

Miejmy nadzieję również, że atutem Biało-Zielonych będzie wsparcie kibiców w Rusocinie.

Stawką będzie cenne trofeum oraz gra w centralnej edycji Pucharu Polski. Do boju Lechia Gdańsk! Do boju dziewczyny! Wieczorem chcemy zaśpiewać jak w 2019 r. na Stadionie Narodowym: „Puchar jest nasz!”.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi