#WRACAMY #WEAREBACK

Lechia i AWFiS Gdańsk razem!

To pierwsze na taką skalę partnerstwo pomiędzy Lechią Gdańsk i Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Na mocy podpisanej umowy strony rozpoczną współpracę na szeroką skalę. Ma ona dotyczyć Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk oraz diagnostyki zawodników ekstraklasowej drużyny.  

Lechia Gdańsk podpisała umowę o współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. – To kolejny krok naprzód w zakresie szkolenia młodzieży w Lechii oraz w kierunku rozwoju Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Nasza współpraca z AWFiS będzie wielopłaszczyznowa i ma przynosić wymierne korzyści obu stronom. Z punktu widzenia Lechii, wpłynie korzystnie na profesjonalizację szkolenia. Zapewni nam także wsparcie merytoryczne pracowników naukowych uczelni, ale też pozwoli korzystać z wysokiej jakości sprzętu, którym gdańska AWFiS dysponuje. Cieszymy się z podpisania tej umowy, bo to dla klubu krok w bardzo dobrą stronę – mówi Paweł Żelem, prezes Lechii Gdańsk.

Zadowolenia z faktu podpisania umowy nie ukrywa również prof. dr hab. Paweł Cięszczyk. – Cieszę się, że wraz z pojawieniem się Pawła Żelema w Lechii Gdańsk, Klub dostrzega potrzebę rozwoju w tym obszarze, który oferuje nasza uczelnia. Od początku naszych rozmów o współpracy zwracaliśmy uwagę na te same aspekty, które są istotne zarówno dla Lechii, jak i naszej uczelni. Ponadto, kluby zagraniczne – oprócz stwarzania młodym zawodnikom dobrych warunków edukacyjnych – patrzą do przodu i kładą duży nacisk na współpracę z dietetykami, fizjologami, biomechanikami, specjalistami teorii sportu. Ponadto, dzięki badaniom z zakresu genetyki, będzie możliwość określenia, jakie umiejętności i predyspozycje konkretni zawodnicy mają wrodzone oraz na jakie urazy są narażeni – zauważa Rektor AWFiS w Gdańsku.

– Prezes gdańskiego Klubu wspomniał podczas naszych rozmów o idei powstania ośrodka treningowego Lechii, z bazą naukowo-badawczą, w którym na bieżąco monitorowane będą procesy treningowe zawodników Biało-Zielonych, ale i badania z zakresu tzw. identyfikacji talentów, czyli określenia, który zawodnik nadaje się do wyczynowego uprawiania piłki nożnej, który ma nieco mniejsze predyspozycje, a który rokuje na przyszłego mistrza – wskazał rektor AWFiS.

Podpisanie umowy pomiędzy Lechią a gdańską AWFiS to pierwsza tego rodzaju umowa o takim zakresie działania pomiędzy tymi podmiotami. Wcześniej bowiem gdański Klub nie współpracował
z uczelnią na taką szeroką skalę. – Z Rektorem AWFiS mamy podobne spojrzenie na wiele obszarów, które się przenikają w działalności Klubu i uczelni. Nasza współpraca ma być partnerska i dawać obopólne korzyści. Obie marki mają swoją renomę, a teraz możemy wspólnie na tej współpracy korzystać. Dzięki współpracy z gdańską AWFiS piłkarze Lechii i najzdolniejsi adepci Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk będą mogli korzystać ze sprzętu wysokiej klasy oraz z potencjału merytorycznego, który zapewnia kadra uczelni.  Jedną z korzyści dla Klubu jest również możliwość przeprowadzenia całego zestawu badań potencjału motorycznego zawodników grup młodzieżowych – podkreśla Paweł Żelem.

Prof. dr hab. Paweł Cięszczyk potwierdza, że współpraca z Lechią może dać obu stronom wymierne korzyści. – Możemy być dla Lechii dobrym partnerem, gdyż dysponujemy fachowcami praktykującymi
w swoich dziedzinach, a i sami na umowie skorzystamy, bo będziemy dysponować bogatym materiałem badawczym pochodzącym z badań wyczynowych sportowców oraz młodych zawodników Lechii, którzy aspirują do gry na wysokim poziomie sportowym. Ponadto, nasi studenci będą mogli udoskonalać praktyczną stronę zawodu właśnie w Lechii podczas stażów czy praktyk
– przyznał Rektor AWFiS.

Najmłodsi adepci Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk będą natomiast mogli zostać poddani testom obejmującym pomiary antropometryczne, ocenę wieku biologicznego metodą pośrednią, testy zdolności szybkościowych, testy zwinności, ocenę mocy kończyn dolnych i górnych oraz proporcji w sile mięśni antagonistycznych czy testy FMS oceniające jakość ruchu.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi