lis
2020

Lechia II Gdańsk wygrywa z Sokołem Zblewo

Kolejne ligowe spotkanie rozegrała nasza drużyna rezerw.

W meczu 16. Kolejki IV Ligi „RWS INVESTMENT GROUP” Lechia II Gdańsk pokonała na wyjeździe Sokół Zblewo 2:0.

Zwycięstwo Biało-Zielonym zapewnił Mateusz Borcuch, autor 2 bramek w dzisiejszym starciu.

W miniony weekend rezerwy Lechii Gdańsk podjęły na własnym boisku Chojniczankę II Chojnice. Tamto spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a już kilka dni później podopieczni Dominika Czajki udali się do Zblewa, na pojedynek z miejscowym Sokołem. Do tego meczu Biało-Zieloni przystępowali z 15. miejsca w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 14 „oczek”. Nasz rywal w 14 dotychczasowych kolejkach wywalczył 11 punktów, przez co znajduje się on w strefie spadkowej.

Spotkanie od początku dobrze się ułożyło dla naszego zespołu. Już w 10. minucie Mateusz Borcuch wyprowadził Lechię na prowadzenie. Kolejna bramka padła w 78. Minucie. Po kontrze wyprowadzonej prawą stroną boiska Karol Landowski wrzucił piłkę w pole karne, do niej dopadł Mateusz Boruch, który następnie drugi raz tego dnia pokonał bramkarza gospodarzy. Warto zauważyć, że jest to kolejny dublet Borcucha. Młody napastnik popisał się dwoma golami również w meczu poprzedniej kolejki. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie i ostatecznie Lechiści zgarnęli 3 punkty.

Sokół Zblewo – Lechia II Gdańsk0:2
Bramki: Mateusz Borcuch (10’,78’)