09
sie
2020

Lechia II Gdańsk z kompletem punktów!

Lechia II Gdańsk zdobywa pierwsze 3 punkty w sezonie 2020/2021! Nasza drużyna rezerw pokonała Wikęd Luzino 3:1.

W niedzielne popołudnie Biało-Zieloni rozegrali swoje pierwsze, domowe spotkanie nowego sezonu w ramach rozgrywek IV ligi. Wynik spotkania otworzył w 26 minucie Dawid Zadrowski, który wyprowadził drużynę gości na prowadzenie. Na odpowiedź Lechistów nie trzeba było długo czekać, ponieważ już 4 minuty później ponownie mieliśmy remis. Do wyrównania doprowadził Mateusz Sadło, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie. Kluczowa dla losów spotkania była 56 minuta, kiedy to trener Dominik Czajka zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się wówczas Krystian Okoniewski oraz Wiktor Mosur. Kiedy wszyscy sądzili, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Mosur zdobył w samej końcówce spotkania dwie bramki, czym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Po meczu swojego zadowolenia nie ukrywał szkoleniowiec Biało-Zielonych, Dominik Czajka.

-Bardzo cieszymy się z tej wygranej. Od początku spotkania chcieliśmy być stroną, która prowadzi grę. Grając w taki sposób trzeba być świadomym, że przeciwnik może wyprowadzić groźną kontrę i w taki właśnie sposób straciliśmy bramkę na 0-1. Ten gol nie podciął nam jednak skrzydeł. Jako zespół wykazaliśmy się determinacją i szybko zdobyliśmy bramkę wyrównującą. Do przerwy mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, które powinniśmy zamienić na kolejne trafienia. W drugiej połowie konsekwentnie trzymaliśmy się planu, jaki mieliśmy na ten mecz. Dwie zmiany, po których wprowadziliśmy Okoniewskiego i Mosura, były wcześniej zaplanowane i cieszymy się, że zdały one egzamin. Pozwoliły nam one utrzymać wysoką intensywność gry, a ostatecznie zapewniły wygraną. Nie chciałbym wyróżniać nikogo indywidualnie, ponieważ jestem zadowolony z tego jak wyglądaliśmy jako zespół. Na pewno każdy kto otrzymał dziś szansę jej nie zmarnował. Dzisiejsza wygrana to owoc naszej ciężkiej pracy przed sezonem. Teraz w dobrych nastrojach możemy się szykować na najbliższy mecz, który rozegramy już w czwartek w Kościerzynie – podsumował trener Dominik Czajka.

To był kolejny mecz naszej drużyny rezerw, na którym obecni byli selekcjonerzy kadr młodzieżowych – Marcin Dorna i Maciej Stolarczyk. Obserwowali Oni naszych zawodników pod kątem przyszłych powołań do młodzieżowych reprezewntacji Polski.

Lechia II Gdańsk – Wikęd Luzino 3:1