#WRACAMY #WEAREBACK

Lechia niepokonana u siebie w starciach z Górnikiem [HISTORIA SPOTKAŃ]

Duma Lubelszczyzny została w przeszłości wielokrotnie urażona przez Lechię Gdańsk. Obie ekipy rozegrały do tej pory kilkanaście ligowych spotkań. W większości przypadków górą byli gdańszczanie, którzy nigdy nie przegrali z tym rywalem na własnym boisku!

Kartki z kalendarza przewracamy wstecz do sezonu 1989/90, kiedy to zespoły Lechii Gdańsk i Górnika Łęczna starły się ze sobą po raz pierwszy… W województwie lubelskim skończyło się na prężeniu muskułów. Bezbramkowy remis nie powtórzył się za to w Gdańsku. W rewanżowym spotkaniu Lechia wygrała z zielono-czarnymi 2:1.

Do tej pory Lechiści bili się o ligowe punkty z Górnikiem czternastokrotnie. Aż 8 razy górą z tych starć wychodzili gdańszczanie. Trzykrotnie kończyło się natomiast podziałem punktów i tyle samo razy wygrywała Duma Lubelszczyzny. W tym miejscy musimy odnotować – jeszcze NIGDY nie wydarzyło się to w Gdańsku. Na swoim boisku w starciach z piłkarzami z Łęcznej Lechia pozostaje niepokonana!

Bilans bramkowy – również na korzyść gdańszczan! W 14 meczach Lechia kierowała piłkę do siatki Górnika 26 razy, tracąc przy tym 17 goli. Kibice bez wątpienia mają w pamięci ostatnie dwie potyczki tych drużyn w sezonie 2021/2022. Podczas rundy jesiennej Biało-Zieloni wracali z Łęcznej z tarczą po okazałym zwycięstwie aż 4:0! Na wiosnę dopełnili formalności na bursztynowym stadionie. Wtedy odprawili przyjezdnych z kwitkiem wygrywając 2:0.

Mamy nadzieję, że Twierdza Gdańsk pozostanie niepokonana, a Lechia pokaże moc i rozpocznie pościg za ligową czołówką! Początek dzisiejszego meczu na Polsat Plus Arenie Gdańsk punktualnie o godzinie 20:30.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi