#WRACAMY #WEAREBACK

Poznaliśmy rywala w I i II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy

Na początek swojej europejskiej przygody, piłkarze Biało-Zielonych zagrają z Akademiją Pandev z Macedonii. Pierwszy mecz odbędzie się już 7 lipca w Gdańsku, natomiast rewanż tydzień później.

W szwajcarskim Nyonie UEFA podzieliła 60 drużyn na 6 grup. W każdej grupie było odpowiednio 10 klubów: 5 rozstawionych i tyle samo nierozstawionych. Podopieczni trenera Tomasza Kaczmarka do losowania przystępowali jako drużyna rozstawiona w pierwszej grupie, a potencjalnymi rywalami były zespoły: Inter Turku (Finlandia), Panevezys (Litwa), Paide Linnameeskond (Estronia), Akademija Pandev (Macedonia Północna) oraz Hamrun Spartans (Malta). Ostatecznie w I rundzie eliminacji gdańszczanie wpadli  na reprezentanta Macedonii Północnej.

Trener Kaczmarek ocenił losowanie. – Na ten moment niewiele mogę powiedzieć o naszym przeciwniku. Dla mnie w tym momencie najważniejsze jest, aby przez najbliższe dwa i pół tygodnia przygotować zespół i każdego zawodnika indywidualnie. Jeśli nasi gracze będą w dobrej formie, to jesteśmy w stanie wygrać z wieloma zespołami i cała moja koncentracja jest tutaj.

Pierwszy mecz I rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy zaplanowano na 7 lipca, natomiast rewanż odbędzie się tydzień później (14.07). Lechia rozpocznie zmagania w fazie eliminacyjnej jako gospodarz.

Aktualizacja (15.06.2022):

W Nyonie odbyło się losowanie par II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. Przy ewentualnym zwycięstwie naszej drużyny z Akademiją Pandev, w kolejnym etapie zmierzymy się z Rapidem Wiedeń. Tę fazę zaplanowano na 21 i 28 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie się w stolicy Austrii, a rewanż pod koniec lipca w Gdańsku.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi