#WRACAMY #WEAREBACK

Lechia przegrywa w Legnicy

W meczu 34. kolejki Fortuna 1. Ligi przegraliśmy z Miedzią Legnica.

Pierwsza połowa rozpoczęła się świetnie dla Biało-Zielonych. W 2. minucie Tomáš Bobček odegrał piłkę do Jakuba Sypka i ten pewnym strzałem wyprowadził Lechię na prowadzenie. W 4. minucie Biało-Zieloni byli blisko podwyższenia wyniku spotkania. Tomáš Bobček pokonał Jakuba Mądrzyka, lecz po weryfikacji VAR okazało się, że bramka nie będzie uznana, gdyż Słowak był na pozycji spalonej. W 22. minucie po uderzeniu Tomáša Bobčka piłka ponownie znalazła się w bramce, ale po interwencji arbitra gol nie został uznany. Miedź Legnica w 30. minucie wyrównała wynik spotkania. Krzysztof Drzazga potężnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Antoniego Mikułkę. W 38. minucie Tomasz Neugebauer spróbował zaskoczyć strzałem z dystansu bramkarza legniczan. Niestety, piłka została posłana wysoko nad poprzeczką. W 40. minucie po dograniu piłki przez Miłosza Kałahura, przed dogodną sytuacją znalazł się Kacper Sezonienko. Uderzenie okazało się jednak niecelne. Do przerwy na tablicy wyników widniało 1:1.

W 51. minucie Lechiści znaleźli się przed pierwszą dogodną sytuacją w drugiej połowie. Jan Biegański oddał bardzo dobry strzał z dystansu, lecz bramkarz Miedzi nie popełnił błędu. Filip Koperski w 55. minucie sfaulował Ibana Salvadora w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny dla Miedzi, który pewnie wykorzystał Nemanja Mijusković (56. minuta). Legniczanie poszli za ciosem i w 60. minucie Wiktor Bogacz podwyższył wynik spotkania. Po strzale Rifeta Kapicia piłka ponownie znalazła się w bramce Miedzi. Niestety, po raz kolejny sędzia nie uznał trafienia Biało-Zielonych. W 64. minucie Wiktor Bogacz ponownie pokonał Antoniego Mikułkę. W 80. minucie Lechia skonstruowała dobrą sytuację. Niestety, Jan Biegański oddał strzał, który poleciał wysoko nad poprzeczką. W doliczonym czasie blisko strzelenia bramki był Miłosz Kałahur, lecz piłka minimalnie minęła słupek. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Miedzi Legnica.

Lechiści, dziękujemy za ten sezon! Kolejny mecz ligowy już w lipcu w Ekstraklasie. Do zobaczenia!

Miedź Legnica vs. Lechia Gdańsk 4:1 (1:1)

Bramka: Sypek 2′, Drzazga 30′, Mijusković 56′, Bogacz 60′, Bogacz 64′

Lechia: Mikułko – Bugaj, Gueho, Koperski, Kałahur, Biegański (Piła 81′), D’Arrigo (Kardaś 63′), Neugebauer (Kapić 46′), Sypek (Brzęk 73′), Bobček (Zjawiński 63′), Sezonienko