#WRACAMY #WEAREBACK

Lechia wygrywa Derby Trójmiasta!

W meczu 33. kolejki Fortuna 1. Ligi wygraliśmy z Arką Gdynia po golach Kacpra Sezonienki oraz Camilo Meny.

W pierwszej połowie Lechiści już w 3. minucie mieli fenomenalną okazję do zdobycia pierwszego gola w spotkaniu. Maksym Khlan oddał świetny strzał, lecz niestety piłka minimalnie przeleciała obok bramki. W 6. minucie piłkarze z Gdyni stanęli przed dogodną sytuacją. Na szczęście świetną interwencją wykazał się Bohdan Sarnavskyi. Lechia objęła prowadzenie w 15. minucie spotkania. Camilo Mena dograł piłkę w pole karne i gola strzelił Kacper Sezonienko. Przed fenomenalną okazją do podwyższenia wyniku stanął w 20. minucie Maksym Khlan. Camilo Mena dograł idealną piłkę do Ukraińca, lecz ten niestety oddał strzał, który poleciał wysoko nad poprzeczką. W  32. minucie po weryfikacji VAR Andrei Chindris otrzymał czerwoną kartkę. Sędzia podyktował rzut wolny dla gdynian, lecz strzał Navarro został obroniony przez Sarnavskyiego. Arka wykorzystała grę w przewadze i w 37. minucie po golu Alassane Sidibe wyrównała wynik spotkania. W 38. minucie piłkarze z Gdyni stanęli przed dogodną okazją, lecz Boghdan Sarnavskyi pewnie obronił strzał Kacpra Skóry. Do przerwy na tablicy wyników widniało 1:1.

W drugiej połowie świetną interwencją w 53. minucie spotkania wykazał się Bohdan Sarnavskyi, który obronił strzał Kobackiego w sytuacji jeden na jednego. W 55. minucie Rifet Kapić spróbował pokonać Pawła Lenarcika. Niestety strzał Bośniaka okazał się niecelny. W 63. minucie Sebastian Milewski próbował pokonać naszego bramkarza. Na szczęcie po raz kolejny świetną interwencją wykazał się Bohdan Sarnavskyi. W 84. minucie Camilo Mena zatańczył z piłką w polu karnym i wyprowadził Biało-Zielonych na prowadzenie. W doliczonym czasie gry Camilo Mena ponownie stanął przed wyśmienitą okazją do podwyższenia wyniku, lecz tym razem bramkarz Arki obronił strzał Kolumbijczyka. Po bardzo emocjonującym meczu Lechia wygrała Derby Trójmiasta oraz rozgrywki Fortuna 1. Ligi.

Kolejny mecz naszej drużyny już w najbliższą niedzielę. Biało-Zieloni zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Lechia Gdańsk vs. Arka Gdynia 2:1 (1:1)

Bramka: Sezonienko 15′, Sidibe 37′, Mena 84′,

Lechia: Sarnavskyi – Piła, Chindris, Olsson, Kałahur (Bugaj 65′), Zhelizko, Kapić, Neugebauer (Gueho 34′), Khlan, Mena, Sezonienko (Bobcek 64′)