#WRACAMY #WEAREBACK

Lechiści na zgrupowaniu reprezentacji Polski

Na czerwcowym zgrupowaniu przed Mistrzostwami Europy w 2024 roku drugą najliczniejsza grupą wychowanków są zawodnicy z Akademii Lechii Gdańsk.

Czterech zawodników obecnej reprezentacji Polski stawiało pierwsze kroki na piłkarskiej drodze w Akademii Lechii Gdańsk. Mowa oczywiście o: Przemysławie Frankowskim, Pawle Dawidowiczu, Kacprze Urbańskim oraz Jakubie Kałuzińskim. Dwóch z nich wzięło dziś udział w konferencji prasowej reprezentacji Polski poprzedzającej mecz towarzyski z Ukrainą.

Przemysław Frankowski rozpoczynał swoją karierę piłkarską od naboru do Akademii Lechii Gdańsk. W sezonie 2010/11 dołączył do drużyny Młodej Ekstraklasy. W pierwszym zespole Biało-Zielonych zadebiutował 14 kwietnia 2013 roku w meczu przeciwko Jagielloni Białystok. W barwach Lechii rozegrał 44 spotkania oraz zdobył 3 bramki. Obecnie występuje we francuskim RC Lens. W reprezentacji Polski rozegrał do tej pory 40 spotkań oraz strzelił 3 gole.


Paweł Dawidowicz dołączył do młodzieżowego zespołu Lechii w sezonie 2011/12. 30 maja 2013 roku zadebiutował w seniorskiej drużynie Biało-Zielonych w wyjazdowym meczu przeciwko Zagłębiu Lubin. W barwach pierwszego zespołu Lechii Gdańsk rozegrał 36 spotkań oraz zdobył jedną bramkę. Obecnie jest zawodnikiem włoskiego Hellasu Verona. Dla reprezentacji Biało-Czerwonych rozegrał 10 spotkań.


Kacper Urbański rozpoczynał swoją karierę od naboru do klubowej akademii. W seniorskiej drużynie Lechii Gdańsk zadebiutował 21 grudnia 2019 roku w spotkaniu z Rakowem Częstochowa. W barwach pierwszego zespołu rozegrał 5 spotkań. Obecnie występuje we włoskiej FC Bologna. Do tej pory w koszulce z orłem na piersi występował w młodzieżówkach. Czerwcowe zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski jest pierwszym w karierze Kacpra Urbańskiego.


Jakub Kałuziński dołączył do Akademii Lechii Gdańsk w naborze w 2013 roku. W seniorskiej drużynie Biało-Zielonych zadebiutował 21 czerwca 2020 roku w meczu przeciwko Pogoni Szczecin. W pierwszej drużynie Lechii Gdańsk rozegrał 67 spotkań oraz zdobył 3 bramki. Obecnie jest zawodnikiem tureckiego Antalyasporu. Do tej pory w Biało-Czerwonej koszulce występował w młodzieżówkach. Tegoroczne zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski przed Euro 2024 jest pierwszym w karierze Jakuba Kałuzińskiego.


Należy również zaznaczyć, że na aktualnym zgrupowaniu znajduje się Adam Buksa, który występował w Biało-Zielonych barwach w sezonie 2014/15 oraz 2015/16. W Lechii wystąpił w 17 spotkaniach oraz zdobył jednego gola. Obecnie jest zawodnikiem tureckiego Antalyasporu razem z Jakubem Kałuzińskim. Adam Buksa rozegrał dotychczas 14 spotkań w reprezentacji Polski oraz zdobył 6 bramek.

Jednocześnie przypominamy, że trwają zapisy na Lechia Camps!
Zapraszamy do wzięcia udziału: akademia.lechia.pl/lechia-camps/

Zdjęcie główne newsa: PIOTR KUCZA/400mm.pl
Zdjęcia archiwalne: 058sport

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi