13
gru
2020

Lechiści wypożyczeni do Bytovii zakończyli rundę jesienną

Ostatnia kolejka w rundzie jesiennej II Ligi zakończyła się porażką Bytovii Bytów, w której występują zawodnicy Lechii Gdańsk. Bytowianie na własnym boisku przegrali z liderem tabeli II Ligi, Górnikiem Polkowice 0:2.

Trener Adrian Stawski wystawił w podstawowym składzie obydwu zawodników wypożyczonych do Bytovii z Lechii – Filipa Dymerskiego i Kacpra Sezonienkę. Tego drugiego w 55. minucie zmienił Adam Szmidke, natomiast Filip Dymerski ze względu na konieczność zatrzymania młodzieżowca na boisku kończył mecz z urazem mięśnia czworogłowego, bo kilka dni wcześniej na treningu kontuzji doznał Jakub Lizakowski.  Polkowiczanie po 19 minucie prowadzili 1:0 po wykorzystanym rzucie karnym przez Eryka Sobkowa. Potem gra się uspokoiła, chociaż goście kontrolowali grę. Kacper Sezonienko miał dobrą sytuację do wyrównania na 1:1, niestety bez powodzenia. Druga bramka padła po strzale Dominika Radziemskiego w 90. minucie meczu i tym samym bytowanie musieli się pożegnać z nadzieją przynajmniej na 1 punkt w tym meczu.

Rundę jesienną Bytovia Bytów kończy z 20 punktami na 13. miejscu, jednak do pierwszej „szóstki” traci tylko 7 punktów. Trener Stawski po dzisiejszym meczu wyraził chęć wzmocnienia drużyny, co może oznaczać, że Bytovia w rundzie wiosennej będzie walczyć o wyższe lokaty.

Kacper Sezonienko w 14 spotkaniach w tym sezonie strzelił 4 bramki i zaliczył 2 asysty. Dymerski w 16 spotkaniach strzelił jedną bramkę. Obydwaj należą do podstawowych graczy „Czarnych Wilków”.

Kolejny mecz Bytovia Bytów rozegra 27 lutego, kiedy na własnym terenie podejmie Pogoń Siedlce.

Sponsorzy
Partner główny
Sponsor Premium
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partner
Partnerzy
Oficjalni dostawcy