#WRACAMY #WEAREBACK

Lechiści wypożyczeni do Bytovii zakończyli rundę jesienną

Ostatnia kolejka w rundzie jesiennej II Ligi zakończyła się porażką Bytovii Bytów, w której występują zawodnicy Lechii Gdańsk. Bytowianie na własnym boisku przegrali z liderem tabeli II Ligi, Górnikiem Polkowice 0:2.

Trener Adrian Stawski wystawił w podstawowym składzie obydwu zawodników wypożyczonych do Bytovii z Lechii – Filipa Dymerskiego i Kacpra Sezonienkę. Tego drugiego w 55. minucie zmienił Adam Szmidke, natomiast Filip Dymerski ze względu na konieczność zatrzymania młodzieżowca na boisku kończył mecz z urazem mięśnia czworogłowego, bo kilka dni wcześniej na treningu kontuzji doznał Jakub Lizakowski.  Polkowiczanie po 19 minucie prowadzili 1:0 po wykorzystanym rzucie karnym przez Eryka Sobkowa. Potem gra się uspokoiła, chociaż goście kontrolowali grę. Kacper Sezonienko miał dobrą sytuację do wyrównania na 1:1, niestety bez powodzenia. Druga bramka padła po strzale Dominika Radziemskiego w 90. minucie meczu i tym samym bytowanie musieli się pożegnać z nadzieją przynajmniej na 1 punkt w tym meczu.

Rundę jesienną Bytovia Bytów kończy z 20 punktami na 13. miejscu, jednak do pierwszej „szóstki” traci tylko 7 punktów. Trener Stawski po dzisiejszym meczu wyraził chęć wzmocnienia drużyny, co może oznaczać, że Bytovia w rundzie wiosennej będzie walczyć o wyższe lokaty.

Kacper Sezonienko w 14 spotkaniach w tym sezonie strzelił 4 bramki i zaliczył 2 asysty. Dymerski w 16 spotkaniach strzelił jedną bramkę. Obydwaj należą do podstawowych graczy „Czarnych Wilków”.

Kolejny mecz Bytovia Bytów rozegra 27 lutego, kiedy na własnym terenie podejmie Pogoń Siedlce.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi