Łukasz Smolarow podsumowuje pierwszą część obozu w Gniewinie

Trener Łukasz Smolarow opowiedział nam bardzo szczegółowo, jak z perspektywy sztabu trenerskiego przebiegają dotychczasowe przygotowania do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. 

O decyzjach organizacyjnych i ocenie pierwszych sparingów

Zdecydowaliśmy, że warto wykonać wysiłek związany z drogą zarówno do Warszawy, jak i do Poznania, żeby rozegrać dobre mecze sparingowe. Ponieśliśmy koszt energetyczny, bo trzeba było wstać rano, rozegrać mecz i wrócić praktycznie w środku nocy. Doba przez to została nieco zaburzona. Jednak to, co zaobserwowaliśmy w tych meczach, było warte tego wysiłku. Jeżeli mamy sprawdzać naszą grę zarówno ofensywną, jak i defensywą to w spotkaniach właśnie z najlepszymi drużynami. Pojedynki te pokazały nasz potencjał gry ofensywnej. Zdobyliśmy sporo bramek i wykreowaliśmy sporo sytuacji strzeleckich. Zauważyliśmy również pewnego rodzaju braki, nad którymi cały czas musimy pracować. Poruszamy się rytmem – dwa kroki do przodu, jeden do tyłu i tak cały czas. Jest to rozwój i wyznaczanie sobie ambitnych celów, które chcemy realizować.

O zawodnikach nowych oraz testowanych

Na pewno jest to odświeżająca rzecz dla drużyny. Zarówno ci zawodnicy, którzy z nami zostaną, a także ci których dopiero sprawdzamy. Tych graczy się dopiero uczymy, zarówno, jako sztab, jak i pozostali piłkarze względem siebie. Wnoszą oni nową energię, coś nowego do naszej gry. Zawodnicy na testach chcą się pokazać. Być może zostaną, być może nie – to będzie się decydować się dopiero w najbliższych dniach.

O planach na resztę obozu

Często pojawiało się to w naszych wypowiedziach, ale naprawdę cieszymy się z każdej godziny spędzonej na obozie. Jest to olbrzymi kapitał czasowy, który możemy wykorzystać na rozmowy indywidualne czy też w danych formacjach. Możemy przedstawiać nasze oczekiwania bardzo precyzyjnie w kontekście materiału wideo. Dużo czasu spędzamy, żeby ten materiał przygotować i przegadać z każdym zawodników. Przed nami jeszcze kilka dni, które chcemy właściwie wykorzystać. Także pod względem mentalnym. Zdecydowaliśmy, że na tym obozie chcemy wyznaczyć zawodnikom cele – z jednej strony my im, a z drugiej stroni oni sami sobie. To się też dzieje. Jesteśmy po dwóch spotkaniach odnośnie celów i będzie jeszcze trzecie podsumowujące. Sporo czasu poświęciliśmy właśnie na przygotowanie mentalne.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi