#WRACAMY #WEAREBACK

Mateusz Sopoćko: Kluczem do zwycięstwa była realizacja założeń taktycznych

W sobotę Biało-Zieloni odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. Dla Mateusza Sopoćko ten mecz był nieco inny niż pozostałe spotkania.

Drużyna Piotra Stokowca przez 90 minut miała kontrolę nad pojedynkiem z Podbeskidziem. Szybko strzelona bramka dała Lechii komfort, dzięki czemu łatwiej było o dobrą i skuteczną grę.

 

– Kluczem do zwycięstwa była przede wszystkim realizacja założeń taktycznych. Robiliśmy to bardzo dobrze przez cały mecz, co przełożyło się na 4 zdobyte bramki oraz na zagranie na „zero” z tyłu. W takich spotkaniach bardzo ważna jest pierwsza zdobyta bramka, która napędziła zespół do kolejnych trafień – ocenił Mateusz Sopoćko.

 

Dla Mateusza mecz z Podbeskidziem był okazją do spotkania się z kolegami z poprzedniego zespołu, ponieważ to właśnie w tej drużynie nasz pomocnik spędził sezon 2019/2020.

 

– W Bielsku zostawiłem bardzo dobrych kolegów przez co nie mogłem się doczekać tego meczu. Spędziłem tam cały sezon, poznałem w tym czasie fantastycznych ludzi, dlatego było to dla mnie wyjątkowe spotkanie. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy i dopisaliśmy kolejne 3 punkty do swojego konta – powiedział Mateusz

 

Dwa kolejne zwycięstwa sprawiły, że Lechia ma na swoim koncie 9 „oczek”, a w tabeli znajduje się na 4. miejscu. Czy jest to sygnał, że Lechia wróciła na właściwe tory?

 

– Myślę, że tak. Ciężko pracujemy na treningach, co owocuje w ligowych meczach. Bardzo się z tego cieszymy – zakończył wychowanek Lechii Gdańsk.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi