Matúš Vojtko odchodzi z Lechii Gdańsk
Z przykrością informujemy, że Lechia Gdańsk otrzymała oświadczenie Matúša Vojtko dotyczące rozwiązania kontraktu.
To kolejny istotny zawodnik, który opuszcza Biało-Zielonych po rozegraniu 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach sezonu 2025/2026.
Matúš Vojtko podjął decyzję o jednostronnym rozwiązaniu kontraktu z naszym klubem, do czego był uprawniony w przypadku spadku drużyny do niższej ligi, nie czekając na orzeczenie CAS w sprawie legalności pięciopunktowej kary nałożonej przez PZPN.
Nie pozostaje nam nic innego, jak zaakceptować decyzję Matúša Vojtko. Chcemy podziękować mu za pozytywne nastawienie oraz zaangażowanie, jakie wykazywał przez cały sezon i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze.
PZPN zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalne szkody poniesione przez nasz klub w konsekwencji ostatnich wydarzeń.