Mecz 1/16 Fortuna Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz odwołany

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że w związku z informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u zawodników Lechii Gdańsk, mecz 1/16 finału Pucharu Polski Olimpia Grudziądz – Lechia Gdańsk, zaplanowany na 31 października 2020 roku, został odwołany.

Biało-Zieloni 31.10 mieli rozegrać mecz 1/16 Fortuna Pucharu Polski, jednak w związku z pozytywnymi wynikami badań niektórych zawodników i członków sztabu szkoleniowego mecz został odwołany. Najbardziej prawdopodobnym terminem rozegrania meczu jest 18 listopada.

 

– W zaistniałych warunkach decyzja PZPN jest bardzo rozsądna. Każdemu zależy na rozgrywaniu meczów w terminie, ale na pierwszym miejscu zawsze powinniśmy stawiać zdrowie zawodników i osób, które ciężko pracują na to, aby rozgrywki mogły być kontynuowane – skomentował Arkadiusz Bruliński – rzecznik prasowy Lechii Gdańsk.

 

Lechia Gdańsk niezwłocznie po otrzymaniu informacji o pozytywnych wynikach niektórych testów wdrożyła procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Osoby z pozytywnym wynikiem natychmiast zostały odizolowane od reszty drużyny i przebywają na kwarantannie. Wszyscy czują się dobrze i w większości przypadków przechodzą chorobę bezobjawowo. Obecnie zawodnicy trenują indywidualnie we współpracy z trenerami przygotowania fizycznego.

 

Klub pozostaje w stałym kontakcie z Komisją Medyczną PZPN. Właściwym dla Gdańska oddziałem SANEPID-u a także Departamentem Rozgrywek PZPN.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi