#WRACAMY #WEAREBACK

Michał Buchalik przedłużył kontrakt z Lechią

Bramkarz Biało-Zielonych, który zimą, po siedmioletniej rozłące wrócił do Gdańska przedłużył o rok obowiązujący kontrakt. Biało-Zielone barwy będzie reprezentował do czerwca 2023 roku.

– Bardzo się cieszę ze otrzymałem zaufanie od sztabu szkoleniowego i przedłużyłem swój kontrakt o 12 miesięcy. Jeśli chodzi o najbliższy cel to jest on prosty. Osiągnąć z drużyną awans do europejskich pucharów. Patrząc w przyszłość, najważniejsze dla mnie jest to żebym był w pełnym zdrowiu, a wtedy wiem, że stać mnie na to, aby zostać w Lechii na dłuższy czas. Czuję się tutaj fantastycznie – powiedział Michał Buchalik.

Mierzący 190 cm bramkarz pochodzi z Rybnika, a swoje pierwsze kroki w Ekstraklasie stawiał w barwach Odry Wodzisław. Do Gdańska przeniósł się przed sezonem 2011/2012. W naszym zespole występował przez dwa lata. Następnie, w sezonie 2013/2014 reprezentował Ruch Chorzów. Od lata 2014 roku do grudnia 2021 roku nieprzerwanie grał dla Wisły Kraków.

Swojego zadowolenia z przedłużonej umowy z golkiperem Biało-Zielonych nie kryje również szkoleniowiec Lechii, Tomasz Kaczmarek.

– Dla mnie przedłużenie kontraktu z Michałem Buchalikiem, to kolejna pozytywna wiadomość w kwestii budowania naszego zespołu. Kiedy Michał przyszedł do nas zimą, była to mocna rekomendacja ze strony trenera bramkarzy, Pawła Primela. Muszę powiedzieć, że wszystko się potwierdza. Michał odbudował się sportowo. W ostatnim springu z Szachtarem Donieck widać było, że jest w dobrej formie. Ma dużą wartość dla drużyny, a współpraca między naszymi bramkarzami pod każdym względem dobrze wygląda. Dla mnie to było logiczne, żeby związać się z Michałem na następne lata – powiedział trener Lechii Gdańsk.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi