#WRACAMY #WEAREBACK

Michał Nalepa na kolejne 4 sezony w Lechii Gdańsk

Podpora defensywy gdańskiej Lechii, Michał Nalepa, podpisał nowy, 4-letni kontrakt z klubem – do 30.06.2026 roku. Sezon 2022/2023 będzie dla 29-letniego stopera szóstym w biało-zielonych barwach.

Michał Nalepa to postać, bez której ciężko wyobrazić sobie defensywę gdańskiej drużyny. Do zespołu z Gdańska dołączył po trzech latach spędzonych na boiskach węgierskiej elity, grając w Ferencvarosie Budapeszt. Był w nim podstawowym obrońcą i zdobył mistrzostwo kraju w sezonie 2015/16, wicemistrzostwo w 2014/2015 oraz sięgnął po trzy Puchary Węgier. Łącznie w klubie z Budapesztu rozegrał 102 mecze i strzelił 4 bramki.

Pierwszy sezon w biało-zielonych barwach był zdecydowanie najtrudniejszy. Natomiast następny (2018/2019) przypieczętował wraz z drużyną brązowym medalem za zajęcie 3. miejsca w Ekstraklasie oraz zdobyciem drugiego w historii Lechii Pucharu Polski. W kolejnych rozgrywkach po pokonaniu Piasta Gliwice zdobył wraz z zespołem Superpuchar Polski. W minionym sezonie razem ze swoimi kolegami z szatni doprowadził Lechię do kwalifikacji Ligi Konferencji Europy.

Jestem w klubie już 5 lat. Poznałem naprawdę super ludzi, tak w szatni, wśród piłkarzy, jak i w sztabie szkoleniowym oraz klubie. To był bardzo owocny czas. Miałem okazję sporo się nauczyć pod okiem innych zawodników, z którymi grałem, dzięki czemu mogłem się rozwinąć jako piłkarz. Ten czas niesamowicie szybko zleciał i to uczy tego, żeby każdy trening czy mecz doceniać i szanować – mówił Michał Nalepa po podpisaniu nowej umowy z Lechią. – Celem na nowy sezon, podpisany kontrakt, jest zaistnienie w europejskich pucharach, żeby to była dłuższa przygoda – dodał zawodnik.

Dla trenera Tomasza Kaczmarka Michał Nalepa jest jednym z najważniejszych piłkarzy, dlatego nie ukrywał on swojego zadowolenia, że współpraca piłkarza z klubem będzie obowiązywała przez następne 4 sezony.

Bardzo się cieszę, że Michał zostaje z nami, bo jest to niezwykle ważny i doświadczony zawodnik. Jego kontrakt z klubem na najbliższe lata to bardzo dobra informacja w perspektywie budowy silnej drużyny, która ma być konkurencyjna na arenie krajowej i rywalizować z najlepszymi – powiedział trener Tomasz Kaczmarek.

Kontrakt zawodnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi