16
paź
2021

Minuta, która wstrząsnęła Niecieczą

Lechia Gdańsk zaliczyła dobry powrót po przerwie reprezentacyjnej i pokonała Bruk-Bet Termialicę Nieciecza 2:0. Obydwie bramki nasz zespół zdobył w odstępie zaledwie jednej minuty.

Od początku spotkania to Biało-Zieloni dominowali na boisku i starali się mocno atakować. Już w 9. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Ilkay Durmus, ale niestety po analizie VAR sędzia anulował bramkę. Lechiści próbowali atakować jeszcze parę razy, niestety bezskutecznie. W ostatnich 15 minutach pierwszej części gry to gospodarze przejęli inicjatywę. Rywale przeprowadzili kilka dobrych akcji, jednak żadna z nich nie była skuteczna. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Wraz z nadejściem drugiej połowy mogłoby się wydawać, że losy spotkania szybko się nie odmienią. Na szczęście w 55. minucie Durmus doskonale dośrodkował z prawego skrzydła do Conrado, który zagrał do Flavio, a ten wpakował piłkę do pustej bramki. Minutę później ponownie Durmus zagrał idealną piłkę do Conrado i tym razem to on podwyższył wynik na 2:0. W doliczonym czasie gry przed szansą na zdobycie debiutanckiego gola w Ekstraklasie stanął Diabate. Ostatecznie gol nie został uznany, ponieważ Malijczyk znajdował się na pozycji spalonej.

Ostatecznie, to Lechia Gdańsk wygrała 2:0 i tym samym kontynuuje serię czterech kolejnych zwycięstw. Dodatkowo przynajmniej do jutrzejszego meczu Lecha Poznań, Biało-Zieloni wskoczyli na pozycję lidera PKO Ekstraklasy.