#WRACAMY #WEAREBACK

Młodzieżowy reprezentant Polski dołącza do Lechii Gdańsk!

Osiemnastoletni Jan Biegański dołączył do Lechii Gdańsk! Piłkarz zdecydował się na zmianę barw klubowych na zasadzie wolnego transferu i od 2021 roku będzie reprezentować Biało-Zielone barwy.

Urodzony w Gliwicach zawodnik zaledwie kilka dni temu obchodził swoje 18. urodziny. Jan Biegański to młody, utalentowany środkowy pomocnik, który jest etatowym młodzieżowym reprezentantem Polski. Do tej pory występował w reprezentacjach U-16 (5 meczów), U-17 (11 spotkań) i U-19 (2 mecze towarzyskie), w których łącznie strzelił 3 bramki.

 

– Przejście z I Ligi do Lechii Gdańsk jako klubu ekstraklasowego to najlepszy wybór w moim wieku. Do wyboru Lechii skłoniły mnie plany, które przedstawił mi trener oraz możliwość rozwoju, bo chcę tutaj zostawić po sobie dobre wrażenie i za kilka lat spróbować swoich sił za granicą – powiedział Jan Biegański w pierwszym wywiadzie dla klubowej telewizji.

 

W obecnym sezonie Biegański reprezentował barwy GKS-u Tychy, do którego dołączył w 2015 roku. W tym klubie pokonywał kolejne szczeble juniorskie, a jego debiut w I zespole przypadł na sezon 2017/2018. W kolejnych rozgrywkach Biegański zaliczył tylko jeden występ, ale to pozwoliło młodemu pomocnikowi przejść do historii tyskiego klubu. Wchodząc na murawę Biegański przejął opaskę kapitana, przez co w wieku zaledwie 15 lat stał się najmłodszym kapitanem w historii GKS-u Tychy. W przeciągu kolejnych kilkunastu miesięcy Jan Biegański stał się podstawowym zawodnikiem tego klubu. Jego całkowity bilans występów w GKS to 24 ligowe występy, w których strzelił 2 bramki. Oprócz tego wystąpił on w dwóch meczach Fortuna Pucharu Polski.

 

Po zakończeniu rundy jesiennej zawodnik nie zdecydował się na przedłużenie umowy z I-ligowym GKS Tychy i związał się umową z Lechią do końca sezonu 2024/2025. W Gdańsku będzie występować z numerem 69.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi