#WRACAMY #WEAREBACK

Nowe twarze w sztabie szkoleniowym Lechii

Do sztabu pierwszej drużyny dołączyli nowi trenerzy. Prezentujemy ich sylwetki.

Radosław Bella, pierwszy asystent trenera

Radosław Bella przez wiele sezonów związany był z Miedzią Legnica, pracując w roli koordynatora szkolenia w klubowej akademii, trenera drugiego zespołu, asystenta trenera pierwszego zespołu zbierając doświadczenie w tej roli na poziomie Ekstraklasy, a także jako pierwszy trener Miedzi w minionym sezonie. W swojej karierze trenerskiej pracował także w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, SMS Junior Wrocław i w drużynie kobiet AZS Wrocław. Ponadto uczestniczył w wielu zagranicznych konferencjach i stażach trenerskich. Posiada licencję UEFA PRO.

Mariusz Szymkiewicz, trener przygotowania fizycznego

Dla Mariusza Szymkiewicza dołączenie do Lechii Gdańsk będzie powrotem po trzech latach przerwy. W latach 2018-2021 był trenerem przygotowania fizycznego w sztabie trenera Piotra Stokowca w Ekstraklasie. W swojej karierze trenerskiej pracował także w Zagłębiu Lubin, Górniku Zabrze, Piaście Gliwice, Ruchu Chorzów oraz ŁKS Łódź.

Kevin Paxton, szef działu przygotowania motoryczno-medycznego

Kevin Paxton posiada duże doświadczenie dzięki blisko 25-letniej pracy w świecie sportu. Przez prawie 10 lat pracował w Sheffield United FC jako główny trener fitness akademii oraz konsultant ds. rozwoju atletycznego. Przez ponad 11 lat pracował w Leicester City FC, będąc szefem działu nauki w akademii oraz trenerem rehabilitacji w pierwszej drużynie, pracując na poziomie Premier League. W minionej rundzie pomagał w procesie rehabilitacji kontuzjowanych zawodników Lechii. Oprócz pracy w klubach sportowych prowadzi też kursy i szkolenia, będąc cenionym specjalistą z zakresu medycyny sportowej i przygotowania motorycznego.

Jordan Ward, główny fizjoterapeuta

Jordan Ward przez ostatnie 7 lat pracował w roli fizjoterapeuty w akademii Leicester City, a wcześniej w akademii Bristol Rovers. Ukończył liczne kursy medyczne, w tym kurs zaawansowanego zarządzania medycznego urazami w piłce nożnej (ATMMiF) organizowany przez angielską federację piłkarską. Jest cenionym specjalistą z zakresu rehabilitacji sportowej, terapii manualnej oraz akupunktury sportowej.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi