Odpadamy z Pucharu Polski po rzutach karnych z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

W spotkaniu rozgrywanym w ramach 1. rundy Pucharu Polski przegraliśmy po rzutach karnych z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Lechiści skonstruowali pierwszą dobrą sytuację w 5. minucie spotkania. Karl Wendt oddał strzał, który został zablokowany. Piłka jednak znalazła się pod nogami Tomasza Nugebauera, ale jego uderzenie w stronę bramki było zbyt lekkie i bez problemu interweniował Dmytro Sydorenko. W 22. minucie Kacper Sezonienko otrzymał dobre dośrodkowanie od Tomasza Neugebauera. Niestety strzał głową okazał się niecelny. Minutę później po błędzie obrońców Pogoni Kacper Sezonienko znalazł się w świetnej sytuacji do objęcia prowadzenia w spotkaniu, jednak po uderzeniu piłka przeleciała obok słupka. Po faulu Tomasza Neugebauera na Jakubie Apolinarskim sędzia Piotr Idzik podyktował w 33. minucie rzut karny dla Pogoni. Stały fragment gry nie został jednak wykorzystany przez Kamila Odolaka. Bohdan Sarnavskyi wyczuł intencję przeciwnika i w dalszym ciągu utrzymywał się bezbramkowy remis. Minutę później nasz bramkarz ponownie wykazał się dobrą interwencją i pewnie obronił strzał Jakuba Apolinarskiego. W doliczonym czasie pierwszej połowy Lechiści znaleźli się w dobrej sytuacji do wyjścia na prowadzenie w spotkaniu. Dogranie Kacpra Sezonienki zostało jednak wybite przez obrońcę Pogoni. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian składzie. W 50. minucie spotkania Louis D’Arrigo otworzył wynik spotkania. Kacper Sezonienko dograł piłkę do Australijczyka, a ten skierował piłkę do bramki gospodarzy. W 67. minucie Sergyi Buletsa oraz Kacper Sezonieko zeszli z boiska. Zostali zmienieni przez Ivana Zhelizko oraz Antona Tsarenko. Louis D’Arrigo spróbował w 73. minucie uruchomić Antona Tsarenko, ale Ukrainiec nie zdołał oszukać bramkarza. Następnie w 76. minucie na murawie pojawili się Rifet Kapić oraz Bujar Pllana, którzy zastąpili Louisa D’Arrigo oraz Karla Wendta. W 90. minucie Adam Kardaś zmienił Tomasza Neugebauera. W doliczonym czasie gry Karol Noiszewski wyrównał wynik spotkania. Po dwóch połowach nie poznaliśmy rozstrzygnięcia i niezbędne było rozegranie dogrywki.

W 95. minucie piłkarze z Grodziska Mazowieckiego byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Jakub Apolinarski ograł Miłosza Kałahura, oddał strzał, po którym piłka na szczęście odbiła się od poprzeczki, następnie od wewnętrznej części słupka i finalnie nie wpadła do naszej siatki. Adam Kardaś oddał bardzo dobry strzał w 100. minucie spotkania, jednak bramkarz Pogoni jeszcze lepiej interweniował. Dobitka Rifeta Kapicia okazała się niecelna. W pierwszej połowie dogrywki dalej widniał wynik 1:1.

W 108. minucie Dominik Piła spróbował uderzenia z dystansu, ale obrońca Pogoni zablokował uderzenie. Dominik Piłka w 114. minucie skonstruował z Antonem Tsarenko dobrą kontrę, która jednak nie została sfinalizowana. W 120. minucie Dominik Piła znalazł się w korzystnej sytuacji do wyłożenia piłki pod nogi Bohdana Viunnyka, lecz po jego podaniu piłkę przejęli defensorzy Pogoni. Druga połowa dogrywki również nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie do kolejnej rundy zadecydowały rzuty karne.

W serii rzutów karnych do bramki Pogoni nie trafili Bohdan Viunnyk oraz Bujar Pllana i niestety odpadliśmy z rozgrywek Pucharu Polski.

Kolejny mecz Biało-Zieloni rozegrają 27 września. Nasz zespół zmierzy się na Polsat Plus Arenie z Widzewem Łódź.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki vs. Lechia Gdańsk 1:1 (pd. k. 4-3)

Bramki: Noiszewski 90' - D'Arrigo 50'
Lechia: Sarnavskyi - Piła, Chindris, Gueho, Kałahur, Buletsa (Tsarenko 67'), Neugebauer (Kardaś 90'), Wendt (Pllana 76'), Sezonienko (Zhelizko 67'), D'Arrigo (Kapić 76'), Viunnyk