08
paź
2021

Pewne zwycięstwo Biało-Zielonych w sparingu ze Stomilem

W piątek 8 października na Stadionie Miejskim przy Traugutta 29 obył się sparing, w którym Lechia Gdańsk pokonała Stomil Olsztyn 5:0 (3:0). Spotkanie to odbyło się w ramach dobrego wykorzystania przerwy reprezentacyjnej.

Początek spotkania był bardzo spokojny. Lechiści utrzymywali się przy piłce i z każdą minutą coraz agresywniej atakowali. Od pierwszych minut bardzo aktywny był Diabate, który próbował zdobyć swoją pierwszą bramkę w biało-zielonych barwach. Gdańszczanie dopięli swego w 18. minucie meczu. W polu karnym dobrze odnalazł się Bassekou Diabate i odegrał futbolówkę do Kacpra Sezonienki, który pewnym uderzeniem po krótkim słupku pokonał bramkarza gości. Następne bramki dla podopiecznych Tomasza Kaczmarka były kwestią czasu. Tuż przed przerwą Lechia podwyższyła prowadzenie. Najpierw bramkę z rzutu wolnego zdobył Rafał Pietrzak, a chwilę przed zejściem do szatni, Diabate popisał się drugą asystą, zaś na 3:0 trafił Omran Haydary.

Obraz drugiej części spotkania nie uległ zmianie. Trener rotował składem, a piłkarze dobrze realizowali plan na ten mecz. W 54. Minucie ponownie bliski bramki był Diabate, lecz po znakomitym dograniu piłki przez Haydarego, Malijczyk minimalnie minął się z piłką. Jednak trzy minuty później nie było już żadnych niedomówień. Zawodnicy Lechii od własnej bramki rozgrywali piłkę, aby chwilę później przyspieszyć za sprawą Conrado. Brazylijczyk przejął piłkę na własnej połowie, przebiegł kilka metrów i zagrał idealne „ciasteczko” na nogę Haydarego, a zawodnik z Afganistanu podwyższył wynik oraz swój dorobek bramkowy.

10 minut później Lechia zadała kolejny cios drużynie z Olsztyna. Marco Terrazino, który kilka minut po wejściu zagrał znakomitą piłkę na nogę Diabate, a napastnik Lechii strzałem z woleja nie pozostawił najmniejszych szans bramkarzowi Stomilu. Do końca meczu Biało-Zieloni kontrolowali przebieg spotkania i co jakiś czas próbowali podwyższyć wynik, lecz bezskutecznie. Warto jednak pochwalić zespół nie tylko za wynik, lecz także za konsekwencje swoich działań oraz styl gry.

Lechia Gdańsk 5:0 (3:0) Stomil Olsztyn

Bramki: Sezonienko 18’, Pietrzak 41’, Haydary (44’, 57’), Diabate (67’)