#WRACAMY #WEAREBACK

Pewne zwycięstwo w pierwszym sparingu

W pierwszym tegorocznym sparingu Lechia Gdańsk zmierzyła się z Sokołem Ostróda. Podopieczni Piotra Stokowca pewnie wygrali to spotkanie 3:0, a bramki dla Biało-Zielonych zdobywali Flavio Paixao, Kenny Saief oraz Jakub Arak.

Boisko przy ul. Traugutta mimo podgrzewanej murawy i odśnieżania pokryte było cienką warstwą śniegu. Mimo to obydwie drużyny od początku były zdeterminowane, aby wykorzystać możliwość gry kontrolnej – dla obydwu zespołów był to pierwszy mecz w tym roku. W 9. minucie po raz pierwszy poważnie zagroziliśmy bramce gości i po strzale Conrado jeden z zawodników Sokoła zagrał piłkę ręką. Do rzutu karnego podszedł etatowy ich wykonawca w Lechii – Flavio Paixao. Podobnie jak w ostatnich meczach i tym razem Portugalczyk nie zmarnował szansy i Lechia prowadziła 1:0. Lechia dominowała w tym okresie gry. Bramce Sokoła zagrozić próbowali Haydary oraz Gajos, jednak ich strzały ostatecznie mijały cel. Goście ograniczali się do pojedynczych kontrataków. Dusan Kuciak nie miał zbyt dużo obowiązków w czasie pierwszej połowy, dlatego trzeba docenić czujność, którą się wykazał po strzale głową zawodnika Sokoła. Pod koniec pierwszej połowy zamieszania podbramkowego nie wykorzystali goście, a potem kontry 3 na 1 nie zakończyli strzałem gdańszczanie. Biało-Zieloni jednak nie zamierzali rezygnować i w ostatniej minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Flavio Paixao dograł piłkę do Saiefa, który nie zmarnował dobrego podania Portugalczyka i pewnie umieścił piłkę w siatce gości.

 

 

Na drugą połowę trener Stokowiec zamiast Conrado desygnował Mateusza Żukowskiego a w bramce Kuciak został zmieniony przez Alomerovicia. Zmiana stron i lepiej przygotowane boisko zdecydowanie pobudziło lechistów do ataku. Doskonałe okazje mieli Gajos i Flavio, ale w ostatniej chwili zostali powstrzymani przed zdobyciem bramek. Po kilku minutach gry na boisku pojawiła się zupełnie nowa „jedenastka”. Widać było, że w tym zestawieniu zawodnicy potrzebują trochę więcej czasu na zgranie, ale po kilkunastu minutach na ostródzką bramkę sunął atak za atakiem. Najpierw Mihalik z prawej strony trafił w słupek, a poprawkę Araka zatrzymał obrońca. Po chwili nasz napastnik już się nie pomylił i wypuszczony w uliczkę strzelił nie do obrony po długim rogu. Na tablicy pojawił się wynik 3:0. Kombinacyjne akcje w środku pola przeplatane były niebezpiecznymi dośrodkowaniami z obydwu stron. Dwóch dobrych okazji nie wykorzystali ponownie Arak i Mihalik. Po raz pierwszy w Biało-Zielonych barwach mogli się sprawdzić Mykoła Musolitin, Jan Biegański i Filip Koperski. Ten ostatni na nietypowej dla siebie pozycji środkowego obrońcy. Wynik w spotkaniach sparingowych nie jest najważniejszy. Najbardziej cieszy, że nasi zawodnicy po 2 tygodniach przygotowań mogli sprawdzić się w boju i ten sprawdzian wypadł pozytywnie.

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi