#WRACAMY #WEAREBACK

Pewne zwycięstwo w Pruszkowie!

W 21. kolejce Fortuna 1. Ligi zwyciężyliśmy w Pruszkowie z miejscowym Zniczem 2:0 po dwóch golach Maksyma Khlana!

Mecz rozpoczął się od serii rzutów rożnych i kilku dośrodkowań w pole karne. Dwukrotnie bliski szczęścia był Tomas Bobcek, a raz Ivan Zhelizko, jednak za każdym razem nie udało się umieścić piłki w siatce. W 35. minucie fantastyczną akcją popisali się Maksym Khlan i Rifet Kapić. Ten pierwszy ostatecznie pokonał bramkarza Znicza. Tuż przed przerwą czerwoną kartkę zobaczył Shuma Nagamatsu i od tego momentu gospodarze grali w osłabieniu.

W 52. minucie znów błysnął Khlan. Ukraiński pomocnik zaskoczył Miłosza Mleczko i sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce, podwyższając prowadzenie. W 75. minucie sędzia nie uznał gospodarzom bramki Jakuba Wawszczyka, dopatrując się wcześniej faulu na Dawidzie Bugaju. Wynik nie uległ już zmianie do końca meczu.

Znicz Pruszków – Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)

Bramki: Khlan 35, 52

Lechia: Sarnavskyi – Piła (Bugaj 69′), Chindris, Olsson, Kalahur, Zhelizko, Neugebauer (D’Arrigo 69′), Kapić, Mena (Sezonienko 81′), Bobcek (Zjawiński 85′), Khlan (Sypek 85′)