#WRACAMY #WEAREBACK

Pięciu zawodników Akademii Lechii Gdańsk z profesjonalnymi kontraktami

17-letni Bartosz Brylowski oraz 19-letni Wiktor Drzazga, Dominik Majer, Marek Niewiadomski i Ryszard Sumiński – ten kwintet zawodników podpisał w piątkowe popołudnie kontrakty o profesjonalne uprawianie piłki nożnej w Lechii Gdańsk. Na mocy tych umów piłkarze będą w rozpoczętym już sezonie występowali w rezerwach Biało-Zielonych w IV lidze, pod kierunkiem trenera Macieja Durasia.

– To dla tych chłopców nagroda za dotychczasową pracę – powiedział trener Duraś – Ważne, by teraz poszli za ciosem, nie spoczęli na laurach, bo to dopiero początek, a nie kres ich możliwości. Wierzę, że mogą osiągnąć bardzo wiele. Podpisanie kontraktów z naszymi zawodnikami pokazuje kierunek w jakim chce iść nasza Akademia. To zawodnicy w komplecie wywodzą się z regionu pomorskiego, nie jest to w  żadnym wypadku armia zaciężna, a piłkarze identyfikujący się z Lechią Gdańsk i z nią związani od wielu lat.

Trzech z wyżej wymienionych zawodników (Sumiński, Niewiadomski i Brylowski) przygotowywało się do sezonu biorąc udział w letnich obozach ekstraklasowego zespołu Lechii Gdańsk.

Cała piątka zawodników w poprzednim sezonie występowała w rezerwach Lechii Gdańsk, a najmłodszy z nich, Brylowski również w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Wspomniany „Brylu” (reprezentant Polski w kadrach U-15 i U-16) i Drzazga są stoperami, Majer bocznym obrońcą, a Niewiadomski i Sumiński zawodnikami środka pola.

Naszym młodym zawodnikom gratulujemy kolejnego, ważnego kroku w karierze. To ich pierwsze profesjonalne kontrakty w karierze. Trzymamy kciuki za wasze zdrowie i powodzenie na boisku oraz poza nim!

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi