#WRACAMY #WEAREBACK

Pierwszy sparing Lechii przed rundą wiosenną

W piątek, 15 stycznia o godzinie 12:30 Lechia Gdańsk rozegra pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Przeciwnikiem Biało-Zielonych będzie II-ligowy Sokół Ostróda.

Ze względu na sytuację epidemiczną mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Na trybuny stadionu przy ul. Traugutta 29 wpuszczeni zostaną tylko dziennikarze i fotoreporterzy posiadający stałe akredytacje na mecze Lechii w sezonie 2020/2021. Dla przedstawicieli mediów otwarte będzie wejście od ul. Traugutta. Mecz będzie relacjonowany na bieżąco również w klubowych mediach społecznościowych, a po meczu tradycyjnie na stronie internetowej lechia.pl dostępna będzie relacja z meczu.

 

Spotkanie z Sokołem Ostróda będzie pierwszym starciem gdańszczan od ostatniego meczu Ekstraklasy przeciwko Cracovii. Tamto spotkanie podopieczni Piotra Stokowca wygrali 3:0 a styl gry wlał sporo optymizmu w serca kibiców. Po tym meczu zawodnicy udali się na urlopy i wrócili do treningów 4 stycznia. Od tego czasu oprócz treningów na murawie oraz na sali zawodnicy przeszli wiele różnego rodzaju testów, w tym m.in. szybkości, wydolności, siły czy wytrzymałości.

 

W porównaniu z ostatnim meczem kadra Lechii zmieniła się. Do dyspozycji trenera są już Mykoła Musolitin, Jan Biegański oraz Filip Koperski, którzy niedawno podpisali kontrakty z Lechią. W najbliższym czasie do tego grona dołączy również najnowszy nabytek Lechii – Szwed Joseph Ceesay. Sztab szkoleniowy w najbliższym czasie nie będzie korzystał z usług Mateusza Sopoćko oraz Mario Malocy trenującymi z drugim zespołem Lechii oraz Rafała Kobrynia, który do końca obecnego sezonu grać będzie w barwach Korony Kielce.

 

Nasz pierwszy przeciwnik w 2021 roku z 26 punktami zajmuje aktualnie 8. pozycję w tabeli II ligii, ale do zajmującej 5. miejsce Skry Częstochowa traci tylko 2 oczka. Do najbardziej znanych zawodników należą obrońca Maciej Dampc, który do Sokoła przeszedł przed rundą jesienną z ŁKS Łódź oraz napastnik Rafał Siemaszko, który również latem ub. roku przeniósł się do Ostródy z Gdyni.

 

Przed pierwszym meczem o punkt w rundzie wiosennej, kiedy 30 stycznia naszym przeciwnikiem będzie Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk rozegra łącznie 3 sparingi:

 

15.01, g. 12:30 Lechia Gdańsk vs Sokół Ostróda

19.01, g. 12:30 Lechia Gdańsk vs Olimpia Grudziądz

22.01, g. 14:40 Lechia Gdańsk vs Wisła Płock

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi