#WRACAMY #WEAREBACK

Piłkarze Lechii powołani do kadr narodowych

W najbliższym czasie kilku zawodników Lechii Gdańsk ma szansę wystąpić w reprezentacjach narodowych swoich krajów. Powołanie na zgrupowania kadr narodowych otrzymali Omran Haydary i Antoni Mikułko z I zespołu Lechii Gdańsk oraz Krystian Okoniewski i Bartosz Borkowski z Akademii Lechii Gdańsk.

Omran Haydary rozegra z reprezentacją Afganistanu łącznie 5 meczów, w tym 3 oficjalne, od których zależeć będzie czy jego reprezentacja przejdzie do kolejnej rundy kwalifikacyjnej mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku. Eliminacje do MŚ w strefie azjatyckiej są jednocześnie eliminacjami do Pucharu Azji, który w 2023 roku odbędzie się w Chinach. Mecze te miały odbyć się wcześniej, jednak ze względu na pandemię zostały przełożone w czasie.

Zgrupowanie reprezentacji Afganistanu rozpocznie się 20 maja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich a mecze będą rozgrywane w Doha, stolicy Kataru. Co ciekawe, w pierwszym meczu towarzyskim Afganistanu z Indonezją mogą zmierzyć się dwaj zawodnicy na co dzień reprezentujący Biało-Zielone barwy, bo po drugiej stronie może wybiec na boisko Egy Maulana Vikri. Poniżej prezentujemy kompletny terminarz spotkań reprezentacji Afganistanu:

  • 25/05 Afganistan vs Indonezja (mecz towarzyski)
  • 29/05 Afganistan vs Singapur (mecz towarzyski)
  • 03/06 Bangladesz vs Afganistan
  • 11/06 Afganistan vs Oman
  • 15/06 Indie vs Afganistan

Aktualnie Afganistan w azjatyckiej grupie E eliminacji mistrzostw świata z 4 punktami zajmuje 3. miejsce za Omanem (12 pkt.) i Katarem (16 pkt.), który jako gospodarz ma zapewnione miejsce w MŚ.

Rozmowa z Omranem Haydarym TUTAJ.

Na zgrupowanie kadry U-16 (rocznik 2005) powołanie otrzymali bramkarz Lechii Antoni Mikułko i napastnik Krystian Okoniewski, który trenuje już z I zespołem Lechii. Reprezentacja prowadzona przez Dariusza Gęsiora przebywać będzie na zgrupowaniu w Szamotułach od 9 do 13 maja.

Najmłodszym powołanym zawodnikiem jest Bartosz Borkowski, który od 17 do 20 maja w Pruszkowie pod okiem trenera Rafała Lasockiego będzie przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-15.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi