#WRACAMY #WEAREBACK

Piotr Stokowiec: Chcemy by Cracovia dostosowała się do nas

– Cracovia to jeden z najstabilniejszych klubów w polskiej Ekstraklasie – mówił na konferencji prasowej przed meczem z Cracovią, trener Lechii Piotr Stokowiec.

O Marco Terrazzino:

– Trenuje z nami od kilku dni. Cieszę się, że pozyskaliśmy tak doświadczonego zawodnika, który ma bardzo dobre umiejętności. Liczę na to, że pokaże je w lidze i wniesie naszą drużynę na wyższy poziom. Ma bardzo ciekawe CV – ponad 70 meczów w Bundeslidze oraz ponad 100 w 2. Bundeslidze. Jest szansa, że znajdzie się w dwudziestce meczowej już na najbliższe spotkanie. Nie jesteśmy jeszcze w stanie do końca ocenić jego dyspozycji, bo trenuje z nami zaledwie od kilku dni. Chcemy wprowadzać go mądrze i nie narazić go na kontuzje. Ze wstępnych testów jakie robiliśmy wynika, że jakichś wielkich zaległości nie ma.

O sytuacji kadrowej:

– Michał Nalepa szybko dochodzi do siebie i w tym spotkaniu go jeszcze nie będzie, ale jest szansa, że pojawi się w kolejnym meczu. Po dobrej ingerencji fizjoterapeutów jego postęp jest szybki. Wchodzi w trening indywidualny i zaczyna treningi z piłką. Jeśli przetrenuje pełny mikrocykl i zacznie od następnego tygodnia trenować z drużyną to nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby znalazł się w dwudziestce meczowej. Do tego dochodzi prawdopodobnie Kristers Tobers, którego rehabilitacja przebiegła bardzo sprawnie. Słowa uznania dla naszego sztabu fizjoterapeutów – postawili szybko na nogi Bartosza Kopacza, a teraz Kristersa oraz Michała.

O planie na Cracovię:

– Gramy u siebie i chcemy, żeby Cracovia dostosowywała się do nas, podobnie jak każdy rywal, który przyjedzie do Gdańska. W małym procencie zwracamy na niektóre rzeczy w szeregach rywala. Chcemy zbudować na naszym stadionie twierdzę, ale słowami tego nie zrobimy. Jesteśmy w dobrym momencie, zaczęliśmy dobrze ten sezon. Nie ma mowy o lekceważeniu kogokolwiek czy rozprężeniu. Niezależnie od tego, z kim gramy, jesteśmy w pełni skoncentrowani.

 

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi