#WRACAMY #WEAREBACK

Piotr Stokowiec podsumowuje przygotowania

W ostatnim meczu sparingowym przed sezonem 2021/2022 Biało-Zieloni pokonali FK Panevezys 3:2. Cały okres przygotowawczy w rozmowie z oficjalną strona Klubu podsumował trener Piotr Stokowiec.

O meczu z FK Panevezys i ruchach transferowych:

– Za nami mecz z FK Panevezys. Okazało się, że był to dobry pomysł ze ściągnięciem zagranicznego przeciwnika, który przygotowuje się do gry w eliminacjach do Europa Conference League. Myślę, że byliśmy świadkami ciekawego pojedynku. Jesteśmy na etapie schodzenia z obciążeń i to będzie trwało jeszcze kolejny mikrocykl, stąd dzisiaj dużo rotacji w składzie i sporo zmian. Ten skład już mamy w większości ukształtowany, ale jest jeszcze parę znaków zapytania. Zawodnicy cały czas są na różnym etapie przygotowań z powodu kontuzji, absencji albo tego, że doszli do nas w różnym czasie. Jestem zadowolony z okresu przygotowawczego. Ten mecz pokazał, że jest jeszcze kilka niedociągnięć, które trzeba poprawić i wydaje mi się, patrząc na to jak wzmacniają się przeciwnicy, że powinniśmy ten miesiąc okienka transferowego wykorzystać. Liczę, że ściągniemy rozgrywającego i wzmocnimy rywalizację na pozycji skrzydłowych. Wierzę w to, że uda się jeszcze kogoś zakontraktować.

Myślę, że za nami ciekawy sparing z dobrym rywalem, który ma wiele jakości. Panevezys ma w składzie kilku Portugalczyków, Brazylijczyków czy zawodników z Kolumbii. Drużyna gra widowiskową piłkę, także myślę, że była to dobra zachęta dla kibiców, aby przychodzić na stadion.

O Bassekou Diabate:

– Dzisiaj zadebiutował Bassekou Diabate. Upierałem się na ten transfer, a on zgodził się przyjechać do nas i pokazać się kilka dni. Długo trwały wszelkie formalności, ale jest z nami. Cieszę się, ponieważ jest to zawodnik który ma potencjał i może nie jest jeszcze gotowy na granie całych spotkań, ale w przyszłości myślę możemy mieć z niego dużą pociechę. Jestem naprawdę zadowolony, ponieważ mocno naciskałem na transfer tego zawodnika.

O Miłoszu Szczepańskim:

– Myślę, że Miłosz Szczepański potrzebuje jeszcze około dwóch miesięcy, aby wszedł to treningów drużyną oraz mógł myśleć o występach na boisku w meczach ligowych. Cały czas odbudowujemy jego mięsień. On jest zdrowy, natomiast potrzebuje jeszcze większej pracy na odbudowę mięśniową.

O Ilkayu Durmusie oraz młodych zawodnikach:

– Jeśli chodzi o wielu młodych zawodników, to wpuszczamy ich i dostają swoje szanse. Myślę, że Ilkay Durmus to zawodnik, który ma swoją jakość i w tym meczu pokazał kilka fajnych akcji.

O okresie przygotowawczym i przygotowaniu do pierwszego meczu w lidze:

– Bez kontuzji kończymy okres przygotowawczy. To zwycięstwo miało bardziej znaczenie mentalne, ale jestem zadowolony, że mamy to za sobą.  W kolejnym tygodniu stawiamy na doszlifowanie niektórych elementów i dalej schodzimy z obciążeń, bo było widoczne, że zawodnicy mieli jeszcze trochę ciężkie nogi.

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi