#WRACAMY #WEAREBACK

Po “Gieksie” Lechia chce pójść za ciosem

Pokonać „Słonie” na ich terenie, przywieźć do domu 3 punkty i rozpocząć marsz w górę tabeli. Takie cele przyświecają piłkarzom Lechii Gdańsk na najbliższe wyjazdowe starcie 10. kolejki Fortuna 1. Ligi z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Nie udało się w Pucharze Polski, ale to już przeszłość. Cały zespół skupia się teraz na najważniejszym celu na ten sezon – czyli awansie do Ekstraklasy. Do tego jeszcze daleka droga, ale by móc myśleć o realizacji założonego planu, Lechia musi zacząć regularnie punktować. Ostatnio Biało-Zieloni na własnym stadionie rozgromili GKS Katowice aż 5:1! Takie zwycięstwa dodają pewności siebie.

Analizując grę niecieczan z kilku ostatnich meczów można odnieść wrażenie, że są w gazie. Ostatnie ligowe starcie przegrali w połowie sierpnia z Wisłą Płock. Ostatnio awansowali także do kolejnej rundy Pucharu Polski, choć po męczarniach z drugoligową Kotwicą Kołobrzeg. Nie deprecjonujemy jednak tego osiągnięcia „Słoni”.

Biorąc pod uwagę statystyki obu zespołów z bieżącego sezonu, można się spodziewać niezwykle zaciętego spotkania. Tyle samo punktów, niemal identyczne posiadanie piłki i oddane strzały w przeliczeniu na mecz. Do tego podobna agresja w trakcie batalii (niech wyznacznikiem będą żółte kartki). W efekcie obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Termalica w trakcie bieżących rozgrywek strzela nieco więcej bramek od gdańszczan, ale jednocześnie więcej goli także traci.

Historia rozegranych spotkań przemawia na korzyść Lechii Gdańsk, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Sędzia Piotr Urban po raz pierwszy w niedzielę użyje gwizdka o godzinie 15:00. Jego asystentami będą Michał Pierściński i Katarzyna Wójs. Arbitrem technicznym wyznaczono Piotra Rzucidło, natomiast systemem VAR pokierują Jacek Małyszek i Karol Iwanowicz. Transmisja na platformie PPV.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi