#WRACAMY #WEAREBACK

Podsumowanie meczów Biało-Zielonych

Za nami 6 kolejek PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2020/2021. Przerwa na mecze reprezentacji to dobry moment na krótkie podsumowanie dotychczasowych występów ligowych Biało-Zielonych

Mimo tego, że w miniony weekend rozgrywana była 6. kolejka Ekstraklasy, Lechiści dalej mają na swoim koncie pięć występów. Jest to wynik decyzji podjętej przez władze Ekstraklasy o przełożeniu meczu z Wisłą Kraków. Powodem była rosnąca liczba pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w zespole z Krakowa. Pojedynek z Wisłą został przełożony na środę 28 października.

 

Do tej pory podopieczni Piotra Stokowca zmierzyli się z 5 zespołami: Wartą Poznań, Rakowem Częstochowa, Górnikiem Zabrze, Stalą Mielec oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mimo wczesnej fazy sezonu, nasza drużyna ma już za sobą starcia ze wszystkimi beniaminkami Ekstraklasy. Co ważne, Lechiści zdobyli w nich komplet punktów. Niestety porażkami zakończyła się rywalizacja z drużynami z Zabrza oraz Częstochowy. Taki bilans daje nam 9 punktów, co przekłada się na 5. miejsce w ligowej tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że Biało-Zieloni mają do rozegrania jeden zaległy mecz. Bilans bramkowy Lechii w tych meczach to 10:8. 10 trafień daje naszej drużynie 4. najlepszy wynik w całej stawce. Do tej pory udział przy największej liczbie trafień miał nasz kapitan Flavio Paixao. Portugalczyk do 4 goli dołożył również 1 asystę. 2 bramki na swoim koncie ma Łukasz Zwoliński, a po 1 trafieniu dołożyli Omran Haydary, Michał Nalepa oraz Conrado. Dodatkowo Nalepa może się pochwalić jeszcze 2 asystami. Dwa „ostatnie podania” zanotował również Omran Haydary. Najlepszym asystentem wśród piłkarzy Lechii Gdańsk jest Rafał Pietrzak, który ma na swoim koncie 3 asysty. Największą liczbę minut – 450 rozegrało trzech piłkarzy: Dusan Kuciak, Bartosz Kopacz oraz Jarosław Kubicki.

 

W czasie 5 dotychczasowych spotkań Biało-Zieloni pokonywali średnio dystans 109 km.
W każdym z nich liderem pod względem liczby przebiegniętych kilometrów był nasz środkowy pomocnik, Jarosław Kubicki. Średnia Kubickiego w sezonie 2020/2021 to 11,55 km na mecz. Jeśli chodzi o sprinty, to drużynowym liderem jest Omran Haydary, autor najszybszego biegu w tym sezonie. W meczu przeciwko Stali Mielec skrzydłowy osiągnął prędkość 33,90 km/h.

 

Jak padały bramki dla naszej drużyny? W odróżnieniu do poprzedniego sezonu, bardzo dużą rolę zaczęły odgrywać stałe fragmenty gry. Z dotychczasowych 10 zdobytych bramek 4 padły po rzutach rożnych, 2 po rzutach wolnych oraz po jednej z rzutu karnego oraz rzutu z autu. Pozostałe gole padły „z gry”.

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi