#WRACAMY #WEAREBACK

Podsumowanie występów wypożyczonych zawodników Lechii

2020-12-07 16:48:00

Od początku tego sezonu dwóch zawodników Lechii Gdańsk – Kacper Sezonienko i Filip Dymerski występuje w barwach drugoligowej Bytovii Bytów. Nasi zawodnicy występując regularnie na boiskach 2. Ligi zdobywają cenne doświadczenie w seniorskiej piłce.

Poprzedni sezon Bytovia zakończyła w strefie barażowej. Po przegranej w serii rzutów karnych z Apklan Resovią odpadła w półfinale. W przerwie między sezonami doszło do kilku zmian w zespole Adriana Stawskiego, w tym między innymi wypożyczeni zostali z Lechii Gdańsk Kacper Sezonienko i Filip Dymerski. Obydwaj grają regularnie i zdobywają doświadczenie, co w przypadku młodych zawodników jest bardzo ważne. Dymerski w 15 spotkaniach strzelił jedną bramkę, jednak jako defensor ma on inne zadania. W Bytovii gra najczęściej na pozycji środkowego albo lewego obrońcy. Trener Stawski w 16 spotkaniach II Ligi 14 razy wystawiał go w wyjściowym składzie.

Kacper Sezonienko wystąpił w 13 z 16 spotkań w tym sezonie. Trzy spotkania opuścił ze względu na kontuzję. Jako napastnik Kacper jest rozliczany ze strzelonych bramek i wypracowanych sytuacji. Otwarcie w nowej drużynie miał wymarzone, bo w pierwszym meczu strzelił 2 bramki, a jego zespół wygrał 2:0 z Olimpią Grudziądz. Łącznie do tej pory zawodnik Lechii ma na swoim koncie 4 bramki i 2 asysty.

W ostatnią niedzielę (6.12) bytowianie zmierzyli się z rezerwami Lecha Poznań. Filip Dymerski rozegrał całe spotkanie, a Kacper Sezonienko po pierwszej połowie zastąpił Jakuba Lizakowskiego. Bramki podały dopiero w końcówce spotkania. W 81. minucie doświadczony Piotr Giel wyprowadził bytowian na prowadzenie i kiedy wszystkim wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem gości, w doliczonym czasie gry remis uratował Lechowi II Poznań Hubert Sobol.

W zespole z Bytowa występują dodatkowo inni, dawni gracze Lechii – Deleu i Krzysztof Bąk oraz od tego sezonu wspomniany już Kuba Lizakowski. Krzysztof Bąk jako jeden z najbardziej doświadczonych pełni w drużynie rolę kapitana.

Obecnie Bytovia zajmuje 11. miejsce i z 20 punktami po 16 meczach do ostatnich zespołów pierwszej szóstki 2. Ligi traci 4 punkty. Bilans pięciu ostatnich meczów nie nastraja jednak optymistycznie: 3 porażki, 1 remis i 1 wygrana. W najbliższą sobotę Bytovia podejmie u siebie o g. 17 KS Polkowice, który z 35 punktami jest wiceliderem tabeli 2. Ligi.