#WRACAMY #WEAREBACK

Podtrzymać kilkunastoletnią passę

Zanotować ważne wyjazdowe zwycięstwo, dopisać cenne punkty w tabeli i dążyć do stabilizacji formy. To cel piłkarzy Lechii Gdańsk na najbliższe wyjazdowe starcie z Odrą. Biało-Zieloni wybiegną na murawę w Opolu już jutro o godzinie 20:00.

W bieżącym sezonie biało-zieloni grają w kratkę, fundując kibicom niezły rollercoaster. Do tej pory gdańszczanie zanotowali 3 zwycięstwa, raz podzielili się punktami i trzykrotnie zaznali goryczy porażki. Taki stan rzeczy to oczywiście w dużej mierze efekt przewietrzenia szatni, odmłodzenia składu i niezmiennie trwającego procesu zgrywania. Jednocześnie warto zaznaczyć – idzie ku lepszemu. Piłkarskie porzekadło mówi co prawda, że statystyki nie grają, ale z drugiej strony… Przecież także nie kłamią.

W większości dotychczasowych pierwszoligowych spotkań Lechia mogła się pochwalić większym od przeciwnika posiadaniem piłki. Czasem (choć nie zawsze) była to baza do późniejszego zwycięstwa. W tym elemencie podopieczni Szymona Grabowskiego (54,43%) nieznacznie górują nad najbliższym rywalem – Odrą Opole (48,14%). Popularna „Oderka” średnio oddaje jednak więcej strzałów na bramkę rywala, a to jak na razie przekłada się na lepszy bilans bramkowy. Nawiasem mówiąc – to będąca aktualnie na 8. miejscu Lechia jedzie na boisko lidera. Szkoleniowiec gości jest jednak dobrej myśli. Swoją (nomen omen) myśl taktyczną przekazywał zawodnikom podczas minionego zgrupowania w Gniewinie (5-10 września). Tam lechiści budowali formę, ale także umacniali ducha zespołu.

„Warunki jakie zastaliśmy w Gniewinie były doskonałe. Mogliśmy popracować, porozmawiać, poanalizować, lepiej przygotować się do kolejnych meczów. Pracowaliśmy głównie nad naszymi deficytami, które wychodziły z tygodnia na tydzień. Kolejne spotkania będą dla nas dużym sprawdzianem. (…) Mam nadzieję, że funkcjonowanie drużyny w fazach przejściowych, ale też w ataku i obronie będzie dla nas zadowalające. (…) Jedziemy do lidera, do zespołu któremu trudno strzelić bramkę. Z dużą koncentracją podchodzimy do tego spotkania i z respektem do Odry Opole” – mówił podczas przedmeczowej konferencji trener Lechii Gdańsk, Szymon Grabowski.

Historia też jest po stronie gdańszczan, choć trzeba intensywnie poszperać w archiwum, żeby w ogóle dotrzeć do ostatniej potyczki z Odrą. Ta miała miejsce również w 1. lidze na wiosnę w sezonie 2007/2008. Lechia wróciła wtedy z Opola z tarczą wygrywając 3:2. Ogólny bilans potyczek z Odrą (34 spotkania) to 15 zwycięstw, 3 remisy i 14 porażek. Tu warto zaznaczyć, że ostatnia wyjazdowa przegrana z tym rywalem miała miejsce ponad 22 lata temu. A zatem na Opolszczyźnie najmłodszy skład w lidze powalczy o podtrzymanie korzystnej passy.

„Jestem młodym zawodnikiem, mam dopiero 19 lat, więc jest to dla mnie bardzo ważne, że trener na mnie stawia. Bardzo się z tego cieszę. Chcę się rozwijać i chcę grać jak najwięcej. To też ważne, że mam wsparcie trenera (…) w tym wieku. Jeżeli chodzi o obóz, to był on pozytywny, był nam potrzebny. Zgraliśmy się jako zespół, poznaliśmy się bardziej i potrenowaliśmy rzeczy, których nam brakowało w meczach” – powiedział prawy obrońca Lechii Gdańsk, Dawid Bugaj.

Pierwszy gwizdek na stadionie w Opolu zabrzmi w sobotę (16 września) o godzinie 20:00. Transmisja dostępna na platformie PPV.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi