19
paź
2020

Pogoń lepsza o jedną bramkę [RELACJA]

W meczu 7. Kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała z Pogonią Szczecin 0:1. Dla Biało-Zielonych był to pierwszy mecz po trzytygodniowej przerwie.

Obydwa zespoły zaczęły spotkanie bardzo spokojnie, ale to Lechia miała przewagę na boisku. Pogoń grała wyraźnie cofnięta, wyczekując na swoją szansę po kontratakach.

Ten najważniejszy dla losów całego spotkania miał miejsce w 23 minucie, kiedy to Alexander Gorgon otrzymał podanie od debiutującego w Pogoni Luki Zahovicia i sprytnym strzałem pokonał Dusana Kuciaka.

Lechia była wyraźnie zirytowana takim obrotem sprawy i ruszyła do ataku. Gdańszczanie dużo czasu spędzali pod polem karnym Pogoni, jednak wciąż brakowało ostatniego podania i nieco dokładności. Pod koniec pierwszej połowy blisko strzelenia bramki był Tomasz Makowski, ale jego strzał przeleciał obok słupka bramki szczecinian.

Po przerwie to wciąż Lechia dominowała, ale nie potrafiła przełożyć tego na konkretne sytuacje podbramkowe. Niemal wszystkie piłki zagrywane w pole karne były blokowane, bądź wybijane przez obrońców Pogoni. Mecz się wyraźnie zaostrzył, gdyż Lechia zdawała sobie sprawę, że masz coraz mniej czasu na odrobienie strat.

Najbliżej wyrównania był Kenny Saief, który świetnie uderzył z dystansu, ale doskonale wyciągnął się Dante Stipica i wyciągnął to uderzenie.

Do końcowych minut Lechia próbowała, ale niestety nie zdołała zmienić wyniku spotkania. Gdańszczanie przegrali z Pogonią i ponieśli trzecią porażkę w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Okazja do rehabilitacji już niebawem – w piątek Biało-Zieloni zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Bramki: Gorgon 23’

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Kopacz, Pietrzak – Kubicki, Makowski (79’ Sopoćko), Saief (79’ Gajos) – Haydary (73’ Żukowski), Conrado (62’ Egy M.V.), Paixao (62’ Zwoliński)

Pogoń: Stipica – Matynia (66’ Mata), Malec (42’ Zech), Triantafyllopoulos, Stec – Smoliński (66’ Żurawski), Dąbrowski – Kowalczyk (86’ Podstawski), Gorgon (86’ Hostikka), Kucharczyk – Zahović