#WRACAMY #WEAREBACK

Pomeczowe wypowiedzi Kałuzińskiego oraz Nalepy

W ramach 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia na Polsat Plus Arenie pokonała Śląsk Wrocław 2:0. Bramki dla gdańszczan zdobyli Jakub Kałuziński oraz Michał Nalepa i właśnie tą dwójkę poprosiliśmy o krótki komentarz po zakończeniu wczorajszego starcia.

Jakub Kałuziński:

Cieszę się, bo zawsze jak zaczynałem sezon lub rundę to nie wyglądało to najlepiej. Dziś strzeliłem bramkę, wygraliśmy i do tego zagraliśmy na zero z tyłu. To bardzo cieszy, a my jedziemy dalej.

Jestem obity, każdy wydaje się być zmęczony. Te pierwsze mecze po powrocie zawsze są jedną wielką niewiadomą. Nie wiadomo na co się nastawiać, ale byliśmy jednym kompaktem, drużyną, a założenia przedmeczowe udało się zrealizować na boisku. Cieszymy się ze zwycięstwa i teraz przed nami kolejne mecze.

Michał Nalepa:

Z dobrym nastawieniem weszliśmy w mecz. Graliśmy wysokim pressingiem przez większą jego część. Wiele piłek udało się odzyskać jeszcze na połowie Śląska. Uważam, że był to dobry mecz, może nie bardzo dobry, ale takie na pewno jeszcze nadejdą.

W trakcie zgrupowania można powiedzieć, że bardziej obserwowałem kolegów. W sparingach rozegrałem tylko 45 minut, ale z tego też można wyciągnąć wnioski o przełożyć to na mecze ligowe.