#WRACAMY #WEAREBACK

Prezes Klubu w Muzeum Lechii Gdańsk

Paolo Urfer odwiedził kilka dni temu naszą dumę i oczko w głowie – Muzeum Lechii Gdańsk. Prezes Klubu był pod ogromnym wrażeniem miejsca oraz ekspozycji i spędził sporo czasu, podziwiając pamiątki dokumentujące długą i piękna historię Biało-Zielonych.

Podczas zwiedzania, Paolo Urfer podziwiał ok. 1600 eksponatów (łącznie Muzeum zgromadziło ich blisko 2000, na ekspozycji jest jednak nieco mniej) z bogatej historii Biało-Zielonych. Znajdują się tam pamiątki dokumentujące nie tylko historię klubu piłkarskiego – są też eksponaty związane z kolarstwem, podnoszeniem ciężarów, rugby, lekką atletyką czy tenisem.

Po imponującej ekspozycji naszego Prezesa oprowadzał wieloletni kustosz Muzeum Lechii, Zbigniew Zalewski, prezentując m.in. makiety obu stadionów (przy ulicach Traugutta 29 i Pokoleń Lechii Gdańsk 1), replikę Pucharu Polski zdobytego w 1983 i 2019 roku czy puchary z mistrzostw Polski zdobywanych przez juniorów Biało-Zielonych.

Muzeum jest wspaniałe i pięknie dokumentuje długą i pełną powodów do dumy historię Lechii Gdańsk. Po raz kolejny widzę, że stawiając na Lechię dokonaliśmy świetnego wyboru – wybraliśmy klub o dumnej historii, ze wspaniałymi kibicami i pięknym stadionem. Ekspozycja pamiątek i trofeów jest imponująca – jestem pewien, że w najbliższych latach będziemy powiększali je o nowe eksponatyskomentował Paolo Urfer.

Muzeum Lechii znajduje się na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 i działa od kwietnia 2013 r. Warto podkreślić, że to jedno z dwóch oficjalnych klubowych muzeum działających obecnie w Polsce.

Więcej informacji na jego temat znaleźć można na stronie: https://lechia.pl/klub/muzeum-lechii-gdansk/

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi