13
sty
2022

Przed sparingiem z FC Botosani

Już dziś Biało-Zieloni rozegrają pierwszy z czterech sparingów podczas zgrupowania w Turcji. Rywalem gdańszczan będzie rumuński zespół FC Botosani.

Drużyna z siedzibą w północnej części Rumunii po 21. kolejkach w rozgrywkach „Liga 1” plasuje się na czwartej pozycji. Bilans ośmiu zwycięstw, dziesięciu remisów oraz trzech porażek pozwolił Czerwono-Biało-Niebieskim na zdobycie 34 punktów. Zdecydowanym liderem w sezonie 2021/2022 jest kongijski napastnik Hervin Ongenda. Były zawodnik PSG oraz Realu Murcia w tegorocznych rozgrywkach zdobył 3 bramki, dorzucając do swojego dorobku 4 asysty.

W zespole Tomasza Kaczmarka na debiut już w środę mogą liczyć nowi zawodnicy. Michał Buchalik, Tomasz Neugebauer, a także David Stec przybyli do Gdańska w przerwie między rundą jesienną, a wiosenną. Szkoleniowiec Biało-Zielonych będzie mógł skorzystać ze wszystkich graczy, którzy udali się do Turcji, przy okazji sprawdzając obecną formę piłkarzy.

Dla obydwu zespołów będzie to pierwsza okazja w historii do rozegrania spotkania. Początek pierwszego sparingu lechistów na zgrupowaniu w Turcji już dziś o godzinie 15:30 czasu polskiego na boisku hotelu Sueno w Belek.

Sponsorzy
Partner główny
Sponsor Premium
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partner
Partnerzy
Oficjalni dostawcy