#WRACAMY #WEAREBACK

Przedmeczowa konferencja w Skopje – Tomasz Kaczmarek: „Musimy być na wszystko przygotowani i na wszystko mieć odpowiedź”

Na niespełna 24 godziny do meczu, trener Tomasz Kaczmarek oraz pomocnik Marco Terrazzino, wzięli udział w konferencji prasowej. Celem jest awans Lechii do kolejnej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Będzie to jednak możliwe tylko przy pełnej koncentracji całego zespołu.

Szkoleniowiec Biało-Zielonych przestrzegał przede wszystkim przed ferowaniem wyroków. Podkreślał klasę rywala, który już w pierwszym spotkaniu pokazał się z bardzo dobrej strony.

Dopiero połowa tego dwumeczu za nami – mówił Tomasz Kaczmarek. – Mamy bardzo dobrą zaliczkę po spotkaniu w Gdańsku. Mecz nie był tak oczywisty, jak sam przebieg gry. Przybyliśmy do Macedonii Północnej z chęcią awansu i w pełni skoncentrowani, ale również pełni szacunku do naszego rywala. Akademija pokazała się z bardzo dobrej strony w Gdańsku – zwłaszcza w ofensywie. Musimy starać się powstrzymać ich zapędy dużo lepiej, niż próbowaliśmy to zrobić w pierwszym meczu.

Podobnego zdania był Marco Terrazzino, który miał duży udział w wygranej zespołu 4:1 w pierwszym starciu.

Nasza pozycja wyjściowa jest optymistyczna, jednak w piłce nożnej wszystko jest możliwe i musimy podejść do naszego zadania poważnie od samego początku. Chcemy oczywiście awansować do kolejnej rundy, ale chcemy to zrobić w zdecydowanie lepszym stylu.

Gdańscy uczestnicy konferencji odnieśli się także do pytań o aurę panującą w Macedonii Północnej. – Gdyby pogoda była nas w stanie zatrzymać, to bylibyśmy słabym zespołem (śmiech). Musimy być przygotowani mentalnie na pogodę, ale przede wszystkim na naszego przeciwnika. Sztuką jest być przygotowanym, a nie szukać wymówek, kiedy coś nie funkcjonuje – wyjaśniał trener Lechii. – Ja jestem Włochem i dla mnie to żaden problem. Wolę nawet taką pogodę, niż powiedzmy „polską”. To najmniejszy problem – dodawał Marco.

Na koniec spotkania z mediami Tomasz Kaczmarek zauważył, że jak pokazała już wielokrotnie historia piłki nożnej – choćby wtorkowy mecz kwalifikacji Ligi Mistrzów – sytuacja w trakcie meczu może ulec zmianie w kilka sekund, dlatego trzeba być przygotowanym na każdy możliwy scenariusz.

Ja przed każdym meczem się boję. Przed każdym mam szacunek. Jeśli jako trener przestajesz bać się jakiegoś meczu, to tracisz koncentrację. Oglądałem bardzo dużo meczów Akademiji wcześniej i wszystko, co zobaczyłem na boisku w Gdańsku, widziałem już wcześniej. Wiedziałem, że będą mieli z nami problemy w defensywie i wiedziałem, że są bardzo odważni i dobrze wyszkoleni w ofensywie. Mamy olbrzymi szacunek, i nawet wczorajszy mecz [eliminacji do Ligi Mistrzów drużyny Lecha Poznań] pokazał, że w piłce nożnej rzeczy dzieją się bardzo szybko i wszystko zmienia się w kilka sekund. Musimy być na wszystko przygotowani i na wszystko mieć odpowiedź – zakończył trener Lechii.

Rewanżowy mecz Akademija Pandev – Lechia Gdańsk rozpocznie się 14 lipca o godzinie 17:00.

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi