09
lip
2021

Przegrana na koniec obozu

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali z Radomiakiem Radom 0:2 w meczu sparingowym rozgrywanym w Gniewinie.

Pierwszy kwadrans był bardzo spokojny, a obydwie drużyny wyraźnie postawiły na rozpoznanie rywala. Sporo było walki w środku pola, ale mało dogodnych sytuacji strzeleckich. Radomiak dwukrotnie uderzał w boczną siatkę, Lechia próbowała otworzyć wynik głównie za sprawą strzałów z dystansu w wykonaniu Mykoli Musolitina, ale koniec końców pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Od początku drugiej połowy w drużynie Lechii na boisku zameldowali się Dusan Kuciak, Filip Koperski, Flavio Paixao oraz Mateusz Żukowski. Chwilę po rozpoczęciu drugich czterdziestu pięciu minut drużyna Radomiaka objęła prowadzenie. Rzut różny wykonywany przez Miłosza Kozaka spadł prosto na głowę Karola Angielskiego, a ten bez problemu pokonał Kuciaka. Po stracie gola Lechia starała się nieco podkręcić tempo, ale kilkanaście minut później została skarcona po raz drugi. Stratę Biało-Zielonych wykorzystał Mario Rondon, który w sytuacji sam na sam nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Nasz zespół próbował odrabiać straty – dobrą sytuację miał Kacper Sezonienko, a strzał głową Flavio Paixao w niesamowity sposób zatrzymał bramkarz Radomiaka. Mimo dużej determinacji lechistom nie udało się odmienić losów meczu i ostatecznie przegrali 0:2.

Lechia Gdańsk – Radomiak Radom 0:2 (0:0)

Bramki: Angielski (49’), Rondon (65’)

Skład Lechii:

Alomerović (45’ Kuciak) – Conrado (62’ Pietrzak), Nalepa (62’ Maloca), Tobers (62’ Brylowski), Musolitin (62’ Kopacz) – Kałuziński (46’ Koperski), Kubicki (62’ Biegański), Makowski (62’ Gajos) – Durmus (62’ Sezonienko), Zwoliński (46’ Flavio), Sarpei (46’ Żukowski)