Przegrywamy po zaciętym meczu z Jagiellonią Białystok

W meczu 9. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy przegraliśmy z Jagiellonią Białystok 2:3.

Wynik spotkania otworzyli piłkarze z Białegostoku. W 13. minucie Tomas Costa Silva wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie. Nasi zawodnicy szybko wyrównali wynik spotkania. Maksym Khlan dograł piłkę do Conrado, a ten podał do Bohdana Viunnyka, który w 16. minucie skierował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Sławomira Abramowicza. Lechiści wyszli z dobrym kontratakiem w 20. minucie. Maksym Klan dograł w polu karnym piłkę do Bohdana Viunnyka. Ten jednak został zablokowany przez obrońcę i nie miał dogodnej pozycji do oddania strzału. W 23. minucie Rifet Kapić spróbował zaskoczyć bramkarza Jagielloni uderzeniem z dystansu. Strzał jednak został zablokowany przez defensywę gospodarzy. W 32. minucie Lechiści byli blisko wyjścia na prowadzenie. Maksym Khlan oddał strzał, który z dużym trudem obronił bramkarz Jagielloni. W doliczonym czasie pierwszej połowy meczu Camilo Mena znalazł się w świetnej okazji do wyprowadzenia naszego zespołu na prowadzenie, jednak Sławomir Abramowicz wykazał się dobrą interwencją. Na tablicy wyników do przerwy widniało 1:1.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian składzie. W 52. minucie Biało-Zieloni skonstruowali ładną akcję, która niestety zakończyła się zbyt lekkim strzałem Ivana Zhelizko. Szymon Weirauch w 56. minucie wykazał się instynktowną interwencją, która uratowała nasz zespół przed stratą bramki. W 59. minucie po zamieszaniu w polu karnym Maksym Khlan oddał strzał, po którym piłka odbiła się od obrońcy Jagielloni i po rękach Sławomira Abramowicza wpadła do bramki. Camilo Mena w 71. minucie znalazł się w dobrej sytuacji, lecz strzał Kolumbijczyka okazał się niecelny. Piłkarze z Białegostoku wyrównali wynik spotkania w 72. minucie. Bramkę dla Jagielloni zdobył Jesus Imaz. Sędzia Jarosław Przybył po zagraniu piłki ręką przez Bujara Pllanę podyktował rzut karny dla białostoczan. Mateusz Skrzypczak pewnie wykorzystał stały fragment gry w 76. minucie spotkania i wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie. W 77. minucie na murawie pojawili się Tomasz Neugebauer oraz Kacper Sezonienko, którzy zastąpili na boisku Antona Tsarenko oraz Bohdana Viunnyka. Szymon Wierauch w 79. minucie fenomenalnie interweniował i uchronił nasz zespół przed stratą czwartego gola. Na boisku w 84. minucie pojawił się Sergyi Buletsa, który zmienił Eliasa Olssona. Spotkanie zakończyło się przegraną naszego zespołu 2:3.

Kolejny mecz Biało-Zieloni rozegrają już 24 września. Nasz zespół w ramach 1/32 Fortuna Pucharu Polski zagra na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Jagiellonia Białystok vs. Lechia Gdańsk 3:2 (1:1)

Bramki: Silva 13', Imaz 72', Skrzypczak 76' - Viunnyk 16', Khlan 59'
Lechia: Weirauch – Piła, Pllana, Olsson (Buletsa 84'), Conrado, Kapić, Zhelizko, Tsarenko (Neugebauer 77'), Mena, Khlan, Viunnyk (Sezonienko 77')