Przegrywamy sparing z AEL Limassol

W meczu towarzyskim z cypryjskim AEL-em Limassol odnieśliśmy porażkę 1:3.

W 9. minucie spotkania przed dobrą okazją znalazła się drużyna z Cypru. Na szczęście ofensywa AEL-u Limassol nie wykorzystała tej sytuacji. W 12. minucie świetną interwencją wykazał się Szymon Weirauch, który obronił mierzony strzał Emmanuela Toku. Sergyi Buletsa zaliczył dobry odbiór w 25. minucie, ale chwilę później zdaniem arbitrów, ukraiński pomocnik, będąc w dogodnej sytuacji, był na spalonym. W 27. minucie Cypryjczycy otworzyli wynik spotkania. W sytuacji sam na sam do bramki trafił Aviv Avraham. Niedługo później goście podwyższyli wynik spotkania. W 31. minucie Emmanuel Toku swoim strzałem z bliskiej odległości pokonał naszego bramkarza. Lechiści skonstruowali dobrą akcję w 43. minucie. Po dwójkowej akcji Sergyiego Buletsy i Marcela Bajko piłka trafiła do Bohdana Viunnyka. Ten jednak w sytuacji sam na sam został zablokowany przez bramkarza AEL-u. Na tablicy wyników do przerwy widniał wynik 0:2.

Lechiści rozpoczęli drugą połowę bez zmian w składzie. W 53. minucie nasi zawodnicy skonstruowali dobrą okazję. Niestety, dośrodkowanie Sergyiego Buletsy zostało wybite przez bramkarza Cypryjczyków. W 70. minucie Bohdan Viunnyk spróbował strzału bezpośredniego z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała nad bramką. Chwilę później Gerolemou oddał strzał z dystansu, który minimalnie minął bramkę strzeżoną przez Szymona Weiraucha. W 77. minucie Cypryjczycy zdobyli trzecią bramkę w spotkaniu. W 79. minucie Borkowski minął rywala, dośrodkował na bramkę Pieczki, a ten pokonał bramkarza AEL-u. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

W najbliższą niedzielę (11 sierpnia) kolejny mecz naszej drużyny. Biało-Zieloni zagrają na Polsat Plus Arenie z Zagłębiem Lubin.

Lechia Gdańsk - AEL Limassol 1:3 (0:2)

Bramki: Avraham 27', Toku 31', Trickovski 77', Pieczka 79'

Lechia: Weirauch - Koperski, Polańczyk (Pospieszny 82'), Madej, Bajko, Borkowski, Kardaś, D'Arrigo (Szczepankiewicz 63'), Buletsa (Wiśniewski 72'), Pieczka, Viunnyk (Bieliński 82')