Przegrywamy z Motorem Lublin

W meczu 2. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy przegraliśmy z Motorem Lublin 0:2.

W 18. minucie spotkania gdańszczanie znaleźli się przed dogodną sytuacją. Camilo Mena pognał skrzydłem i znalazł się blisko pola karnego. Niestety jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Filipa Lubereckiego. Minutę później bramkarz Motoru zaliczył niepewną interwencję i piłka spadła prosto pod nogi Tomasza Neugebauera. Strzał pomocnika Biało-Zielonych został jednak zablokowany przez obrońcę lublinian w ostatniej chwili. W 31. minucie Bohdan Viunnyk spróbował zaskoczyć Ivana Brkicia strzałem z dystansu. Ten jednak pewnie obronił strzał Ukraińca. W 38. minucie Bohdan Viunnyk znalazł się przed dobrą sytuacją do wyprowadzenia Biało-Zielonych na prowadzenie, lecz jego strzał lewą nogą poleciał wysoko nad bramką Motoru Lublin. Do przerwy na tablicy wyników widniało 0:0.

W drugiej połowie w 51. minucie na boisku pojawił się Tomáš Bobček. Minutę później wykreował świetną okazję do wyprowadzenia Biało-Zielonych na prowadzenie. Słowak zagrał piłkę do Tomasza Neugebauera i ten oddał strzał, który minimalnie minął bramkę strzeżoną przez Ivana Brkicia. W 71. minucie Samuel Mraz wyprowadził drużynę z Lublina na prowadzenie. Niedługo później bo już w 74. minucie kolejną bramkę zdobył Motor. Gola dla lublinian zdobył Piotr Ceglarz. W 76. minucie na boisku po raz pierwszy w Biało-Zielonych barwach pojawił się Tomasz Wójtowicz. Mecz zakończył się przegraną naszego zespołu 0:2.

Kolejny mecz naszej drużyny już 3 sierpnia. Biało-Zieloni zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań.

Lechia Gdańsk vs. Motor Lublin 0:2 (0:0)

Bramki: Mraz 71′, Ceglarz 74'

Lechia: Sarnavskyi – Piła, Chindris, Gueho, Kałahur (Conrado 76'), Zhelizko, Kapić (Wendt 88'), Neugebauer (Buletsa 76'), Mena, Viunnyk (Bobček 51'), Sezonienko (Wójtowicz 76')