Przegrywamy z Puszczą Niepołomice

W meczu 5. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy przegraliśmy z Puszczą Niepołomice 1:4.

Mecz nie rozpoczął się po myśli Biało-Zielonych. W 2. minucie spotkania zawodnicy Puszczy otworzyli wynik spotkania. Bramkę dla niepołomiczan zdobył Konrad Stępień. W 8. minucie nasi zawodnicy skonstruowali ładną akcję na połowie boiska Puszczy. Niestety, strzał Tomasa Bobcka okazał się niecelny. W 11. minucie Karl Wendt spróbował oddać strzał w światło bramki, lecz jego uderzenie zostało zablokowane przez defensywę gospodarzy. W 23. minucie Ivan Zhelizko oddał mocny strzał z rzutu wolnego, jednakże Kewin Komar zdołał obronić strzał Ukraińca. Camilo Mena w 30. minucie przedarł się przez defensywę niepołomiczan i znalazł się w dobrej sytuacji do wyrównania wyniku spotkania. Strzał Kolumbijczyka był jednak zbyt lekki i bramkarz Puszczy pewnie złapał piłkę. W 33. minucie niepołomiczanie podwyższyli rezultat spotkania. Dawid Abramowicz dograł piłkę do Michalisa Kosidisa, a ten zdobył bramkę uderzeniem głową. W 39. minucie na boisku pojawił się Bohdan Viunnyk, który zmienił Tomasa Bobcka. Ivan Zhelizko spróbował zaskoczyć w 43. minucie strzałem z dystansu bramkarza Puszczy, lecz jego strzał został zablokowany przez defensywę niepołomiczan. Do przerwy drużyna z Niepołomic prowadziła dwoma bramkami.

W drugiej połowie zawodnicy Puszczy znaleźli się przed dogodną sytuacją w 49. minucie. Konrad Stępień znalazł się w akcji sam na sam z naszym bramkarzem. Na szczęście Bohdan Sarnavskyi wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. W 58. minucie w naszej drużynie zadebiutował Anton Tsarenko, który zmienił na boisku Karla Wendta. W 62. minucie przed świetną okazją znalazł się Camilo Mena. Kolumbijczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem niepołomiczan, jednak tę konfrontację wygrał Kewin Komar. Anton Tsarenko spróbował zaskoczyć w 65. minucie bramkarza Puszczy strzałem z dystansu, ale uderzenie okazało się niecelne. W 78. minucie zawodnicy Puszczy zdobyli trzecią bramkę. Gola dla zespołu z Niepołomic zdobył Roman Yakuba. W 80. minucie na boisku pojawili się Kacper Sezonienko, Miłosz Kałahur oraz Tomasz Wójtowicz. Czwartego gola dla zespołu Puszczy zdobył Roman Yakuba, który w 87. minucie zanotował drugie trafienie w spotkaniu. W 89. minucie jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Camilo Mena. Mecz zakończył się przegraną naszego zespołu 1:4.

Kolejny mecz naszej drużyny 23 sierpnia. Biało-Zieloni zagrają na Polsat Plus Arenie z Rakowem Częstochowa.

Puszcza Niepołomice vs. Lechia Gdańsk 4:1 (2:0)

Bramki: Stępień 2', Kosidis 33', Yakuba 78', Yakuba 87' Mena 89'

Lechia: Sarnavskyi – Piła (Wójtowicz 80'), Pllana, Olsson (Sezonienko 80'), Conrado (Kałahur 80'), Kapić, Zhelizko, Wendt (Tsarenko 58'), Mena, Khlan, Bobcek (Viunnyk 39'),