kwi
2024

Przegrywamy ze Stalą w Rzeszowie

W meczu 30. kolejki Fortuna 1. Ligi przegraliśmy w Rzeszowie z miejscową Stalą.

W pierwszej połowie Lechiści już w 4. minucie mieli okazję wyjść na prowadzenie, lecz strzał Dominika Piły wylądował prosto w rękach Jakuba Raciniewskiego. W 31. minucie bardzo blisko strzelenia pierwszego gola w meczu była Stal. Na szczęście świetną interwencją wykazał się Andrei Chindris i w dalszym ciągu na tablicy wyników widniało 0:0. Klub z Rzeszowa w 36. minucie skonstruował kolejną groźną akcję i tym razem po uderzeniu Andreja Prokićia nasza defensywa została pokonana. Lechiści chcieli szybko wyrównać wynik i w 38. minucie blisko dokonania tej sztuki był Tomáš Bobček, ale bramkarz rzeszowian instynktownie obronił mocny strzał Słowaka. W 45. minucie przed dogodną sytuacją stanął Maksym Khlan, lecz niestety posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Druga połowa nie rozpoczęła się dobrze dla Biało-Zielonych, gdyż już w 55. minucie prowadzenie Stali powiększył Jesus Diaz. W 63. minucie nasza defensywa została pokonana kolejny raz, tym razem przez Karola Łysiaka. W 66. minucie piłkarz Stali Rzeszów zagrał ręką w polu karnym i został podyktowany rzut karny, który pewnie wykorzystał Łukasz Zjawiński. W 75. minucie przed dogodną sytuacją stanął Tomáš Bobček, ale strzał trafił w poprzeczkę. W 81. minucie został podyktowany rzut karny dla Stali, który na gola zamienił Karol Łysiak. Kolejną bramkę dla Biało-Zielonych strzelił ponownie z rzutu karnego Łukasz Zjawiński w 90+4′.

Kolejny mecz naszej drużyny już w następną sobotę. Biało-Zieloni zagrają z GKSem Tychy na Polsat Plus Arenie.

Stal Rzeszów vs. Lechia Gdańsk 4:2 (0:1)

Bramki: Andreja Prokić 36′, Jesus Diaz 55′, Karol Łysiak 63′, Łukasz Zjawiński 66′, Karol Łysiak 82′, Łukasz Zjawiński 90+4′

Lechia: Sarnavskyi – Bugaj (56′ Sypek), Chindris (85′ Gueho), Olsson, Kałahur, Zhelizko (85′ Biegański), Kapić, D’Arrigo (56′ Koperski), Khlan, Piła (65′ Zjawiński), Bobček