30
wrz
2020

Puchar nie dla Lechii

Wojewódzki Puchar Polski nie dla Lechii. Zawodniczki Lechii Gdańsk uległy w finale Pogoni Tczew 1:2. Bramkę dla naszej drużyny zdobyła Lidia Zakrzewska.

To był wyjątkowy mecz dla naszej drużyny. Pierwszy raz w historii istnienia Lechii Gdańsk nasz zespół awansował do wojewódzkiego finału Pucharu Polski kobiet. Wynik spotkania rozgrywanego na stadionie w Rusocinie otworzyła w 22 minucie zawodniczka Pogoni, Magdalena Sobal. Zespół Roberta Bandrowskiego doprowadził do remisu w 61 minucie. Po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony piłka trafiła na głowę Lidii Zakrzewskiej, która zdołała pokonać bramkarkę drużyny z Tczewa. Kiedy wszystkim się wydawało, że mecz nie zostanie rozstrzygnięty w regulaminowym czasie gry, piłkę w siatce ponownie umieściła Magdalena Sobal. Niestety, było to trafienie na wagę zdobycia trofeum.

Mimo porażki w finale, naszej drużynie należą się wielkie brawa za dotarcie do finału oraz za walkę do ostatniego gwizdka sędziego!

Pogoń Tczew – Lechia Gdańsk 2:1

Bramki: Sobal 22, 89 – Zakrzewska 61

Pogoń: Niemaszyk, Aronowska, Pietkun, Ścisłowska, Tabor, Sobal, Jeleń, Slisewska, Tryka, Sokół, Talenta

Lechia: Palacios, Marcinkowska, Zakrzewska, Strumowska, Kwaśnik, Łapińska, Szmatuła Kasprowicz, Lewna, Łachinowicz, Formella